فعالیت فرهنگی امامان محله از کرمانشاه تا کربلا

فعالیت فرهنگی امامان محله از کرمانشاه تا کربلا
مجتبی عظیمی
0
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

هر چند سفر پر برکت اربعین به قدری پر بار است که کسی دست خالی از این مسیر تمدنی بر نمی‌گردد؛ اما شکی نیست که فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های تبیینی و تبلیغ چهره به چهره می‌تواند نقش ویژه‌ای را در پربارتر شدن این سفر داشته باشد؛ نقشی که روحانیونی مانند حجت الاسلام مرادی و رفقایش سال‌هاست تلاش می‌کنند تا آن را پررنگ‌تر کنند و سهمی در این دستاوردهای علمی و معنوی زیارت اربعین داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمدباقر مرادی امام محله مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در کرمانشاه است.

این امام محله در کنار فعالیت های مسجد و تلاش برای ارتقای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی محله توفیق همراهی و روحانی کاروان بودن را نیز دارد. سعادت یار او شده تا بخشی از عمر خود را صرف خدمت رسانی به زائرین و مشتاقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کند.

در ایام اربعین علاوه بر خدمت به تعدادی از زائرین که در قالب کاروان رهسپار کربلا می شوند، در موکب ها نیز به فعالیت های فرهنگی می پردازند و تلاش می کنند تا زائرین از این سفر عشق و عاشقی بی نصیب برنگردند.

او و جمعی دیگر از روحانیون وظیفه خود را در این موکب ها ارائه مباحث معرفتی و تبیین جایگاه زیارت می دانند و تلاش می کنند تا با توزیع بروشورهای مختلف و تبلیغ چهره به چهره و سخنرانی های کوتاه پاسخگوی شبهات زائرین باشند.

این موکب فرهنگی از کرمانشاه آغاز به کار می کند و تا کربلا و عراق پیش می رود؛ در این مسیر نتایج خوبی نیز دیده اند و چه بسیار افرادی که با همراهی با این جمع حال و هوای معنوی و بهتری پیدا کرده اند.

عکس خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!