محله اربعینی در لنده؛

موکبی که به زائران گمشده و در راه مانده خدمات ویژه می‌دهد

موکبی که به زائران گمشده و در راه مانده خدمات ویژه می‌دهد
مجتبی عظیمی
0
۰۳ شهریور ۱۴۰۲

با فرا رسیدن ایام اربعین عده‌ای زائر می‌شوند و خود را به مسیر عاشقان اربعین می‌رسانند؛ در این بین هستند کسانی که خود را برای خدمت به زائرین وقف می کنند و بیشتر وقت خود را صرف رونق بخشی به مواکب می‌کنند؛ حجت الاسلام یزدانشناس و جمعی از روحانیون نیز با حضور در موکب سادات امامزاده علی پرچم فعالیت‌های فرهنگی را بلند می‌کنند و در کنار خدمات اسکان و پذیرایی به برگزاری نماز جماعت و خدمات مشاوره می‌پردازند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی یزدان شناس امام محله شهرک شهید رجایی شهرستان لنده استان کهگیلویه و بویراحمد است.

او با کمک دیگر امامان محله در ایام ولادت و شهادت ائمه معصوم علیهم السلام با برپایی ایستگاه صلواتی در محلات مختلف شهرستان عشق و ارادت خود را به حضرات معصومین نشان می‌دهند و با پذیرایی از اهالی توانستند قدم بزرگی در آشنایی آن‌ها با اهل بیت بردارند.

حجت‌الاسلام یزدان شناس اقدامات فرهنگی زیادی در مسجد دارد که می‌توان به برگزاری حلقه‌های معرفتی، اخلاقی، احکام اشاره کرد، دوبار در هفته نوجوانان و کودکان را در مسجد گرد هم می‌آورد و در موضوعات مختلف برای آن‌ها کلاس تشکیل می‌دهد.

حجت الاسلام یزدانشناس در کنار فعالیت های قرآنی اقدام به برگزاری روضه های خانگی به خصوص برای جوانان کرده است که در ایام محرم بیش از ۳۰ نفر از جوانان و نوجوانان در این محفل معنوی شرکت می کردند.

یکی از فعالیت های حجت الاسلام یزدانشناس حضور در موکب سادات امامزاده علی استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد که امسال نیز قرار است در عمود ۱۳۳۷ در مسیر نجف به کربلا به زائرین امام حسین(ع) خدمت رسانی داشته باشند.

این موکب در سال گذشته در کنار اسکان و پذیرایی ۳ وعده‌ای، پذیرای بیش از ۲ هزار نفر در هر وعده بود؛ همچنین محلی نیز برای فعالیت های فرهنگی و برگزاری مراسمات در نظر گرفته بودند.

چندین طلبه دیگر نیز به همراه آقای یزدانشناس در این موکب سادات، اقدام به برگزاری برنامه نماز جماعت و محفل روضه و سخنرانی می کنند. خدمات مشاوره و تبلیغ چهره به چهره توسط روحانیون از دیگر فعالیت هایی است که در موکب رقم می خورد.

خدمات موکب فراتر از پذیرایی و اسکان و برنامه های فرهنگی است؛ خادمین موکب به گمشدگان و افرادی که دچار مشکل مالی و … شده باشند نیز کمک می کنند و شرایط برگشت به مرز را برای آن‌ها فراهم می کنند.

 

در دیگر رسانه‌‌ها ببینید:

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!