محله اربعینی در فیض آباد؛

اهالی این روستا ۲ سال است که پذیرای زائرین اربعین هستند

اهالی این روستا ۲ سال است که پذیرای زائرین اربعین هستند
مجتبی عظیمی
0
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

 هرساله عاشقان حضرت سیدالشهداء(ع) با نزدیک شدن به اربعین تلاش می‌کنند تا هر کس به سهم خود خدمتی به زائرین و عزاداران امام شهیدشان داشته باشند؛ اهالی روستای فیض آباد در فامنین نیز دو سالی می‌شود که خود را وقف خدمت به زائرین کرده‌اند و نزدیک به بیست روز موکب قمربنی‌هاشم(ع) را برای خدمت به زائرین برپا می‌کنند؛ پذیرایی از اذان صبح تا نصف شب ادامه دارد و از زائرینی که نیاز به اسکان داشته باشند نیز در خانه‌های اهالی روستا پذیرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی رفیعی امام محله روستای فیض آباد در شهرستان فامنین استان همدان است.

دو سالی می شود که موکب قمرمنیربنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) فیض آباد با همت امام محله و اهالی محترم روستا بر قرار شده و از زائرینی که از کنار این روستا که در کنار جاده و مسیر طریق الحسین قرار گرفته است پذیرایی می کنند.

برای آشنایی با خدمت رسانی موکب پای حرف آقای نظامعلی نعمتی مسئول موکب و ساکن روستای فیض آباد نشستیم؛ روستایی که به ولایی بودن و شهیدپروری شهرت دارد و با تقدیم ۲۲ شهید در دفاع مقدس به انقلاب اسلامی خوش درخشیده است.
آقای نعمتی و اهالی روستا یکی از چندین افرادی هستند که با راه‌اندازی موکب در مسیر زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام سعی دارند خدمات خوبی را به زائران اربعینی ارائه دهند.


او که ۱۰ سالی خود به‌عنوان زائر امام در ایام اربعین راهی کربلا می‌شد از سال گذشته به فکر تأسیس موکبی در کنار روستا افتاده تا به میهمانان امام حسین(ع) خدمت رسانی کند.
این موکب که سال دوم است به زائران اربعین خدمت رسانی می‌کند امسال نیز  از چند هفته قبل زیر ساخت‌ها را آماده سازی کردند و با بتن ریزی مکان موکب و… تلاش کردند تا خدمت رسانی بهتر و مطلوب تری به زائرین اربعین داشته باشند.

آقای نعمتی و دوستانش که تقریبا پنجاه نفری هستند نزدیک به بیست روز در این موکب به رهگذران و مسافران اربعینی خدمت رسانی می‌کنند و این خدمت رسانی از اذان صبح تا ساعت دو بعد از نیمه شب به صورت مداوم  ادامه پیدا می کند و برنامه پذیرایی از سه وعده غذای گرم تا میان وعده ها و چای و میوه در این موکب فراهم بود.


علاوه بر پذیرایی‌ در این موکب اسکان بیش از صد نفر در منازل اهالی هم امسال و با پای کار آمدن اهالی روستا که خانه های خود را در اختیار زائرین قرار می دادند فراهم شد تا هرچه بهتر از میهمانان مسیر امام حسین علیه السلام پذیرایی‌ شود و گرد و غبار خستگی از آنها برداشته شود و با خاطری آسوده به ادامه مسیر بپردازند.
در این موکب برنامه‌های فرهنگی خوبی هم در حال اجرا است و با حضور امام روستا نماز جماعت برگزار می شود که با استقبال خادمین و زائرین نیز همراه بوده است.


امسال در موکب روستای فیض آباد از بیش از ۳ هزار نفر از زائرین پذیرایی شده و به گفته آقای نعمتی سال گذشته مبلغ دویست میلیون تومان در این موکب هزینه شد و امسال نیز تخمین زده شده که این مبلغ به چهارصد میلیون تومان برسد که همه این‌ هزینه ها با کمک های مردمی بوده است.
هر ساله پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی نیز در این روستا با حضور دوستداران امام حسین علیه السلام تا گلزار شهدا برگزار می شود تا اهالی و جاماندگانی که نتواستند خود را به کربلای حسین برسانند، از راه دور خود را خود را در خیل عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) ببینند.
خادمین سیدالشهدا(ع) نیز روز اربعین علاوه بر ذبح قربانی با طبخ غذای گرم به تعداد ۴ هزار پرس اهالی را میهمان سفره با کرامت اهل بیت علیهم السلام کردند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!