گزارشی از فعالیت‌های امام محله و مسجد علی بن ابی‌طالب باغستان؛

نوجوانان بسیجی‌ مسجد برای هفته دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند

نوجوانان بسیجی‌ مسجد برای هفته دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند
مجتبی عظیمی
0
۰۸ مهر ۱۴۰۲

مسجد علی بن ابی‌طالب(ع) در باغستان کرج محل حضور پررنگ و پرنشاط کودکان و نوجوانان و جوانان است؛ چیزی که باعث شده تا امام محله به آن افتخار کند و تمام تلاشش را برای حضور این نسل صرف کند؛ بچه‌های بسیجی مسجد در هفته دفاع مقدس نیز برنامه‌های متنوعی تدارک دیده بودند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید محسن طباطبایی امام محله مسجد علی بن ابی‌طالب(ع) باغستان کرج در استان البرز است.

او دارای مدرک سطح ۴ شیعه شناسی و استاد حوزه و دانشگاه است و ۴ سالی می شود که در این مسجد و محله به خدمت رسانی به مردم مشغول است و اولویت خود را خدمت به مردم در سنگر محراب و مسجد می داند.

این امام محله در کنار همه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ارتباط بسیار خوبی با کودکان، نوجوانان و جوانان دارد و همین باعث شده تا مسجد علی بن ابی‌طالب(ع) محفلی برای حضور پر رنگ و پرشور این اقشار باشد.

به برکت حضور این بچه ها و روحیه بسیجی برنامه های بسیار خوبی در مسجد رقم می خورد و در هفته دفاع مقدس نیز برای گرامیداشت یاد و نام شهدا و ایثارگران، بسیجیان مسجد دست به کار شده و حال و هوای مسجد را به روزهای دفاع مقدس گره زده اند.

از آغاز هفته دفاع مقدس فضاسازی مسجد با اهتمام بسیجیان انجام شده و عکس شهدا در حیاط نصب شده و در راهروهای ورودی مسجد نیز عکس های دفاع مقدس چاپ و نصب شده و محراب مسجد نیز حال و هوای سنگر گرفته است و تاریخچه عملیات ها را برای آشنایی نسل های جوان‌تر بر روی بخشی از دیوار نصب کرده اند.

چهارشنبه این هفته نیز قرار است یادواره شهدا و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با دعوت از سرداران دفاع مقدس  و حضور جانبازان و خانواده های شهدای اهل محل برگزار شود و برنامه روایتگری و مداحی نیز توسط بسیجیان جوان و نوجوان مسجد برقرار گردد.

خواهران بسیجی این مسجد نیز بسیار فعال‌اند و در طول سال پای کار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مسجد هستند.

محور کارها با جوان و نوجوان است و ویژگی خاص این مسجد حضور حداکثری جوانان و نوجوانان است که باعث شده تا حجت الاسلام طباطایی به آن افتخار می کند؛ به گونه ای که قریب به ۲۰۰ نفر از جوانان و نوجوانان در مسجد حضور پیدا می کنند.

بچه ها این مسجد را خانه خود می دانند و امام محله را مانند پدری مهربان دوست دارند و با آمدن حجت الاسلام طباطبایی به مسجد گرد او جمع می شوند؛ این محبت و عاطفه دوطرفه است و او معتقد است با ید به جوانان و نوجوانان محبت کرد؛ او همیشه جویای حال آن هاست و تلاش می کند تا مسجد محل حضور همیشگی و با نشاط کودکان، نوجوانان و جوانان باشد.

به همین دلیل در مناسبت های مختلف که در مسجد برنامه های جشن و شادی برقرار می شود، امام جماعت و دلسوزان مسجدی با خرید کادو و جایزه برای کودکان و نوجوانان تلاش می کنند تا خاطرات شیرینی را از حضور در مسجد برای آن‌ها رقم بزنند.

حجت الاسلام طباطبایی اهل ورزش است و به عنوان مربی در باشگاه ورزشی مسجد فعالیت می کند؛ باشگاهی که در ۳ سانس در زیرزمین مسجد فعال است و تعداد زیادی از نوجوانان در رشته های مختلف  شرکت می کنند.

فعالیت های ورزشی منحصر به باشگاه نیست و مسجد برای اوقات فراغت و شادی بچه ها برنامه های طناب کشی، والبیال، فوتبال و استخر و… نیز تدارک می بیند.

عکس نمایه خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!