مروری بر فعالیت‌های امام و اهالی محله مسجد حضرت ولی‌عصر کرج؛

افتخارآفرینی جوانان و نوجوانان بسیجی در ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی

افتخارآفرینی جوانان و نوجوانان بسیجی در ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی
مجتبی عظیمی
0
۱۲ مهر ۱۴۰۲

اهالی مسجد حضرت ولیعصر(عج) در کرج همواره پای کار فعالیت‌های جهادی و خدمت رسانی به مردم بوده‌اند؛ زمانی این مسجد محل اعزام رزمندگان بود و حال نیز محل حضور جوانان و نوجوانانی است که در اعتلای فعالیت‌های فرهنگی و خدمت رسانی‌های اجتماعی تلاش می‌کنند؛ از تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی تا تأمین جهیزیه و اعزام نوجوانان به مشهدالرضا(ع) که بخش زیادی از هزینه‌های آن را مسجد می پردازد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد  هدایت، حجت الاسلام حسین خالق پرست امام محله مسجد حضرت ولی عصر(ع) در میدان شهدای کرج در استان البرز است.

این مسجد با بیش از ۵۰ سال سابقه تأسیس و از مساجد محوری کرج است که در سال های دفاع مقدس نیز محل اعزام رزمندگان به جبهه های دفاع مقدس بود و اقامه نماز و تشییع بسیاری از شهدای کرج از این مسجد و میدان انجام می شد و الان نیز مسیر راهپیمایی ها و در این محله بوده تا چند سال قبل و هنوز هم مسیر اصلی خیلی ار برنامه ها است.

پایگاه های بسیج خواهران و برادران مسجد حضرت ولیعصر(عج) نیز بسیار فعال هستند و با محوریت امام و همراهی جوانان و نوجوانان است، اتفاقات خوب، مبارک و افتخار آفرینی در زمینه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی رقم می خورد.

حاصل روحیه جهادی و بسیجی مردم محله و جوانان خواهر و برادر را می توان در فعالیت های مخلصانه اهل مسجد در زمان کرونا مشاهده کرد؛ همه با هم و پا به پای یکدیگر در نهضت مواسات و تهیه و توزیع بسته های معیشتی و کمک به نیازمندان و خانواده های آسیب دیده بر آمدند و بیش از ۱۵۰ میلیون تومان بسته های معیشتی در همان زمان بر سر سفره های نیازمندان نشست و پس از آن نیز این کمک ها ادامه پیدا کرده است.

تهیه و اهداء جهیزیه به دختران دم بخت و نیازمند بخش دیگری از فعالیت های اهالی مسجد حضرت ولیعصر(عج) است که بارها انجام شده و ادامه دارد.

فعالیت های متنوع پایگاه های بسیج مسجد در جذب جوانان و نوجوانان بسیار تأثیرگذار بوده و با کمک این جوانان مسجد در مناسبت های مختلف برنامه دارد و بانیان مختلف نیز هزینه های مراسمات را می پردازند. همچنین در مناسبت های مختلف ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از مؤمنین و اهل محل با همت جوانان برگزار می شود.

چهارشنبه شب ها بچه های مسجدی هیئت مجزا دارند و حال و هوای دل خود را به ذکر مصائب حضرت سیدالشهداء(ع) گره می زنند و روزی معنوی خود را از هیئت امام حسین(ع) طلب می کنند و برنامه های این هیئت در مناسبت ها ترکیب در مسجد می شود و تجلی زیباتری از حضور جوانان را رقم می زند.

به گفته امام محله مسجد امسال ۲۰۰ نفر از بچه های مسجدی و بسیجی را راهی مشهد مقدس و زیارت حضرت رضا(ع) کرده و بخشی از هزینه های این سفر زیارتی نیز توسط مسجد پرداخت شده است.

همزمان با هفته دفاع مقدس نیز مسجد برنامه های متنوعی برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگران برگزار کرد که مراسم تجلیل از مکبرین و فعالان مسجدی و دعای کمیل با حضور خانواده های شهدا از این برنامه ها بودند.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!