با اهتمام امام محله و همراهی مردم رقم خورد؛

از حل مشکل آب روستا تا تعمیر و توسعه مسجد و مدرسه و حمایت از نیازمندان

از حل مشکل آب روستا تا تعمیر و توسعه مسجد و مدرسه و حمایت از نیازمندان
مجتبی عظیمی
0
۳۰ مهر ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام کثیرلو بیش از ۱۰ سال است که در روستای لاچوان به مردم خدمت می‌کند؛ با اهتمام این امام‌محله و همراهی خوب مردم روستا بخش زیادی از مشکلات روستا حل شده و نیازمندان نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام قیاسعلی کثیرلو امام محله مسجد حضرت امیرالمومنین (ع) روستای لاچوان در شهرستان خدابنده استان زنجان است.

حجت الاسلام کثیرلو از ۳۵ سال پیش در کسوت سربازی امام زمان است و بیش از ۳۰ سال است که در راه تبلیغ دین و نشر معارف قرآن و اهل بیت قدم بر می‌دارد و از سال ۹۰ نیز روستای لاچوان را برای خدمت رسانی فرهنگی و اجتماعی به مردم برگزیده است.

وی در طول سال در این روستا به اقامه نمازهای جماعت و برپایی مراسمات در مناسبت های مختلف می پردازد و ایام محرم و صفر و ماه مبارک رمضان نیز مسجد فعال است. حاج آقا  بین الصلاتین  هم برای نمازگزاران حدیث و احکام می گویند و برنامه های دعا نیز در مسجد برقرار است.

کلاس های قرآن و احکام برای نوجوانان و کودکان به خصوص در تابستان بر قرار است و الان نیز که مدارس برقرار هستند حجت الاسلام کثیرلو در دو مدرسه ابتدایی و راهنمایی روستا حضور پیدا می کند و از احکام وضو و نماز و حق الناس و .. برای دانش آموزان می گوید.

این امام محله همواره در کنار فعالیت های فرهنگی به برنامه های اجتماعی و خدمت رسانی به اهالی نیز توجه داشته و با همت ایشان و همراهی خوب مردم روستای لاچوان در این سال‌ها اتفاقات خوبی نیز در عرصه‌های عمرانی و خدمت‌رسانی رقم خورده است.

با اهتمام این روحانی و همراهی مردم در سال‌های گذشته تعویض لوله‌ اصلی آب روستا به طول حدود ۲ کیلومتر با کمک مردم و خیرین انجام شد و مسجد روستا نیز که وضعیت مناسبی نداشت، تعمیر شد و توسعه پیدا کرد و آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی و چایخانه برادران و خواهران نیز ساخته و برای رفاه مردم و نمازگزاران اضافه شد.

در ادامه برنامه‌های محله‌محوری این مسجد تعریض کوچه‌های اطراف مسجد را می‌توان نام برد؛ همچنین با همت اهالی جهادی مسجد ساخت و تعمیر خانه و همچنین تعدادی سرویس بهداشتی و حمام نیز برای نیازمندان صورت گرفته است.

تعمیر و تجهیز مدارس روستا نیز بخش دیگری از فعالیت‌های جهادی مردم روستاست که در این راستا لوله کشی آب و آسفالت مدرسه انجام شده، ساخت سرویس بهداشتی و تعویض درب و موارد دیگر نیز  انجام شده و اخیرا نیز بخشی از بدهی مدرسه توسط مسجد پرداخت شده است.

خرید زمین  و تعمیر و تجهیز آرامستان  بخش دیگری از فعالیت های عمرانی اهل مسجد بوده و بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه برای  فنس کشی و آسفالت محوطه و آماده سازی جایگاه  نماز و …هزینه شده است. پایگاه بسیج روستا نیز عرصه دیگری از این حمایت ها بوده و با کمک خیرین تکمیل و تجهیز شده است.

با دست خیر مردم روستا، امسال با شروع سال تحصیلی نیز  ۳۲ کیف مدرسه به همراه  لوازم تحریر و همچنین کفش برای دانش آموزان نیازمند به مبلغ ۴۵ میلیون خریداری و هدیه شد.

تهیه و توزیع بسته های معیشتی  در مناسبت های مختلف و افطاری ماه رمضان  برای نیازمندان از دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه مردم روستای لاچوان بوده و مرکز نیکوکاری مسجد نیز در همین روزها ۱تن برنج و ۲۰۰ بطری روغن برای رونق سفره نیازمندان تهیه و توزیع کرده است.

اغلب هزینه های انجام شده توسط اهالی روستا و خیرینی است که از همین روستا هستند و گاهی نیز از کمک های برخی نهادها استفاده می شود؛ اما هر چه هست اینکه مردم روستا خیلی پای کار هستند و کمک می‌کنند و با کمک آن‌ها چندین مرتبه نیز وسائل جهیزیه به صورت موردی خریداری و تقدیم شده و یا با کمک های نقدی یاریگر زوج‌های نیازمند بوده اند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!