امام محله ای که تلاش می‌کند حضور خدا در زندگی مردم پررنگ شود

امام محله ای که تلاش می‌کند حضور خدا در زندگی مردم پررنگ شود
مجتبی عظیمی
0
۲۴ آبان ۱۴۰۲

خداوند هزاران نام و صفت نیکو دارد که برخی از صفت‌هایش را به بنده‌های خوبش بخشیده است مثل مهربانی، نوع دوستی و سخاوت. با دیدن چنین انسان‌هایی امیدوار می‌شوی چرا که وجود این انسان‌ها ثابت می‌کند زمین جای بدی هم برای زندگی نیست. حاج آقا توکلی نیا یکی از همین افراد است که سال‌ها بواسطه تن کردن لباس طلبگی، توفیق خدمت به مردم را یافته و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نکرده است.

به گزارش خبرنگار روایط عمومی بنیاد هدایت. حجت الاسلام محمد توکلی ‌نیا متولد سال ۱۳۶۵ و دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه و از طلبه‌های فعال در مسجد حاج ‌آخوند بخش بایگ تربت حیدریه استان خراسان رضوی است که ۷سالی می‌شود در زمینه تبلیغ امور دینی فعال است.
او از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را از مسجد امام‌ حسن ‌مجتبی(ع) آغاز کرد و از سال ۱۳۹۸ به مسجد حاج‌ آخوند آمد و فعالیت‌ خود را به عنوان امام ‌جماعت در این مسجد ادامه داد.


از زمان حضور حاج آقا توکلی نیا برگزاری مستمر نماز جماعت و منبر در مسجد حاج آخوند برپاست و علاوه بر این عیادت از بیماران و رفع مشکلات آنان نیز در دستور کار او قرار دارد و به حد توان در این راستا تلاش می‌کند.
حجت الاسلام توکلی نیا در راستای ترویج قرآن نیز هر شب جمعه مراسم قرآن خوانی به صورت چرخشی در منزل اهالی برگزار می‌کند تا خانه تک تک اهالی روستا رنگ و بوی خدا بگیرد و صدای کلام الهی در منازل مردم طنین انداز شود.
او یکی از مشکلات مردم این منطقه را در بیکاری می‌داند و سعی کرده تعدادی از افراد جویای کار را به معدنی که در نزدیکی روستا قرار دارد برای کار معرفی کند اما با این وجود این معدن پاسخگوی نیاز این منطقه نیست و همچنان افراد بسیاری در بیکاری به سر می‌برند.


معضل بیکاری مشکل اعتیاد را نیز در منطقه افزایش داده که این امام روستا سعی بسیاری در حل این مشکلات داشته اما ظرفیت منطقه چندان پاسخگوی رفع این مشکلات به طور کلی نبوده است و در این راستا نیازمند حمایت مسئولین است.
اکنون که رشد جمعیت از دغدغه‌های مهم جامعه است یکی از مباحث سخنرانی این امام روستا در زمینه ترویج فرزندآوری و ازدواج است و در زمینه رفع مشکلات فی مابین زوجین نیز تلاش می‌کند.


او سعی در تامین نیازمندان روستا دارد و در این راستا با تهیه بسته غذایی برای خانواده‌های بی بضاعت از آنان دستگیری می‌کند. همچنین گروه‌ جهادی بسیج مسجد نیز برای رفع مشکلات معیشتی مردم اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی می‌نماید تا باری از دوش نیازمندان منطقه بردارد.
او هدف خود از انجام این اقدامات را کم کردن مشکلات مردم و خوب زندگی کردن آن‌ها اعلام می‌کند و میگوید: تلاشم این است که حضور خدا در زندگی مردم پررنگ شود.
حجت الاسلام توکلی ‌نیا همچنین سعی کرده با اقدامات مختلف جوانان را به مسجد بکشاند تا با خانه خدا مانوس و در این مکان مقدس تربیت شوند و در این راستا می‌گوید: وضعیت حضور جوانان و نوجوانان در مسجد در سطح مطلوب خود قرار دارد و این خود موجبات برکت محله را فراهم می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!