راهیار بنیاد هدایت در استان همدان:

امام محله تنها امام مسجد نیست

امام محله تنها امام مسجد نیست
پورفلاح
0
۲۰ بهمن ۱۳۹۹

راهیار بنیاد هدایت در استان همدان با اشاره به ضرورت استفاده از فضای مجازی گفت: با توجه به شیوع کرونا و مشکلاتی که برای حضور مردم در مساجد وجود دارد، استفاده از فضای مجازی برای بیان احکام، پاسخ به پرسش‌ها، سخنرانی‌کوتاه و … بسیار ضروری است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام مهدی شرنجانی، راهیار بنیاد هدایت در استان همدان، با اشاره به ضرورت آشنایی امام محله‌ با شیوه‌های تبلیغی جدید، گفت: برخی گمان می کنند همین که یک روحانی هر هفته سخنرانی می‌کند و نماز را در مسجد اقامه می‌کند، مبلغ خوبی است.
وی ادامه داد: امام محله تنها امام مسجد نیست و امام تمام محله است و باید تمام مشکلات و گرفتاری‌های مردم محل را مشکل و گرفتاری خود بداند.
حجت‌الاسلام شرنجانی با اشاره به ضرورت شبکه‌سازی افزود: امام محله نیز باید در محله خود شبکه‌ای از افراد ایجاد کند تا از نزدیک و به موقع در جریان مشکلات و گرفتاری‌های مردم قرار بگیرد.
راهیار بنیاد هدایت در استان همدان تصریح کرد: این شبکه باید در محلات دیگر نیز ایجاد شود و شبکه محلات به هم مرتبط شود؛ اگر شبکه در کل مساجد و محلات اتفاق بیفتد و محوریت با امام باشد اتفاقات بسیار مبارکی روی می‌دهد.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از فضای مجازی تأکید کرد: با توجه به شیوع کرونا و مشکلاتی که برای حضور مردم در مساجد وجود دارد، استفاده از فضای مجازی برای بیان احکام، پاسخ به پرسش‌ها، سخنرانی‌کوتاه و … بسیار ضروری است.
حجت‌الاسلام شرنجانی، حضور امام محله در میان مردم را ضروری برشمرد و در پایان گفت: امام محله باید در میان مردم حضور داشته باشد و مردم با دیدن او در محله احساس خوبی نسبت به دین پیدا کنند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری حوزه

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!