مدیر عامل بنیاد هدایت:

راه حلی برای کاهش آسیبهای روانی زلزله!

راه حلی برای کاهش آسیبهای روانی زلزله!
پورفلاح
0
۰۴ اسفند ۱۳۹۹

بعد از وقوع زلزله یا سیل یکی از اولین مشکلات، اسکان موقت کسانیست که خانه‌هاشون خراب شده یا ایمنیش کم شده و قابل استفاده نیست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ مدیر عامل بنیاد هدایت در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در اولین قدم، دولتها برای تامین چادر، کانکس و مواد غذایی تلاش و هزینه زیادی انجام می‌دن. ممکنه در این حالت برخی از افراد که اهل اون منطقه نیستند، امکانات و خدمات بگیرند یا افراد کم توان و کم تجربه دیده نشن یا امکانات دیر به دستشان برسه.

اما شاید بشه بعضی از این هزینه‌ها را به نحو دیگری انجام داد و مشکل را به شکل بهتری حل کرد. چطوری؟

شاید این راه حل بهتر باشه! در بعضی از مناطق که سیستم سنتی‌تر و روستایی‌تر است، خیلی از مردم فامیلهایی در جاهای دیگر دارند یا آشنایانی دارند که می‌توانند موقتاً از منزل آنها استفاده کنند.

در این مناطق، دولت سرانه‌هایی که بابت اسکان و غذا و سایر نیازهای آنها هزینه میکنه رو مستقیما به خودشون پرداخت کنه تا بهتر بتونن مکان برای استقرار و تامین نیازمندی‌ها پیدا کنند.

اینجوری هم پیوندهای خانوادگی و همسایگی تحکیم میشه، هم خانواده‌ها با سرعت و دقت بیشتری جابجا می شوند و هم اگر کسی جا موند براش کانکس تهیه می‌کنند تا خونش آماده بشه.

کلا در خیلی از مواقع سازماندهی و حل مسئله در محله و توسط مردم خیلی بهتر از سازماندهی‌های کلی، جواب میده!

در دیگر رسانه ها:

شبکه اجتماعی ایتا

شبکه اجتماعی اینستاگرام

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!