حضور ۱۰۰ روحانی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت

حضور ۱۰۰ روحانی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت
پورفلاح
0
۱۱ اسفند ۱۳۹۹

راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت گفت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام سیدهاشم موسوی‌نیا مدیرتبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد و راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.

راه‌اندازی ۴ موکب فرهنگی و خدماتی توسط طلاب
وی با اشاره به اینکه این طلاب، ۴ موکب فرهنگی و خدمت‌رسانی راه اندازی کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر خدماتی همچون تخلیه منازل، جابه‌جایی وسایل باقیمانده در منازل و انتقال به چادرها و انجام امور فرهنگی و تبلیغی در میان جمع‌های مردمی از سوی طلاب انجام می‌شود.

طبخ روزانه ۳ هزار پرس غذا گرم
موسوی‌نیا افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۰ امام محله در منطقه حضور پیدا کرده‌اند که علاوه بر انجام فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی، آشپزخانه‌های متعددی نیز ایجاد کرده‌اند و در مجموع روزانه ۳ هزار پرس غذا گرم طبخ و میان خانواده‌های زلزله‌زده توزیع می‌کنند.

ضروری‌ترین نیاز زلزله‌زدگان
راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بر اثر این زلزله خانه‌های بیش از ۸۰ درصد مردم تخریب شده است و باتوجه به پس‌لرزه‌ها مردم در چادر زندگی می‌کنند، گفت: باتوجه به برودت هوا مردم چه آن‌هایی که در چادر هستند و چه افرادی که سرپناهی ندارند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ضروری‌ترین نیاز برای آنها بازسازی منازل و فراهم کردن کانکس برای آنان است.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری فارس

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!