اقدام تحسین برانگیز امام روستای سنگر؛

از اختلاف بر سر زمین موروثی تا وقف آن به نام امام حسین علیه السلام

از اختلاف بر سر زمین موروثی تا وقف آن به نام امام حسین علیه السلام
پورفلاح
0
۱۰ خرداد ۱۴۰۰

امام روستای سنگر با پادرمیانی ضمن حل اختلاف وراث بر سر یک زمین کشاورزی، آنها را نسبت به وقف زمین برای سیدالشهدا(ع) تشویق کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت الاسلام حسن محمدی امام روستای سنگر از توابع شهرستان سرخس خراسان رضوی با اشاره به مسئله ای که در مهرواره ثبت کرده است گفت: یکی از خانواده های ساکن در روستای ما پس از اینکه پدر و مادرشان را از دست دادند بر سر زمین موروثی دچار اختلاف شدند.

امام روستای سنگر ادامه داد: این اختلاف سبب درگیری ها و اختلافاتی شد که من به عنوان امام روستا برای حل مسائل ورود کردم و از آنجا که مسئله اول آن ها بر سر آبیاری زمین بود، مدیریت آبیاری زمین را به عهده گرفتم.

حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: کار به اینجا ختم نشد و اختلاف دیگری بر سر محصول زمین که یونجه بود بوجود آمد که باید فکری برای حل آن می کردیم؛ برای همین با طرفین گفت‌وگوهایی رقم خورد و قانع شدند و موضوع حل و فصل شد. آنها تصمیم گرفتند که محصول بدست آمده از زمین خرج دستگاه امام حسین (ع) شود.

وی افزود: با این اتفاق زمینه را برای وقف زمین مساعد دیدم و در نهایت با صحبت هایی که شد، وراث با وقف زمین برای امور عام المنفعه موافقت کردند و یک اختلاف خانوادگی با یک وقف ارزشمند ختم به خیر شد.

امام روستای سنگر تصریح کرد: اکنون سود حاصل از این زمین که بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سال است که صرف امور عمومی روستا می‌شود و مدیریت آن با امام روستای وقت و تأیید امام جمعه وقت شهرستان است.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!