وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز مطرح کرد؛

فرایند مردمی لازمه تحقق تمدن اسلامی+فیلم

فرایند مردمی لازمه تحقق تمدن اسلامی+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

عبدالملکی با تاکید بر اینکه تشکیل جامعه اسلامی و دولت اسلامی نیازمند یک فناوری مردمی برای تحقق است گفت: تحقق این امر زمینه ساز حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی می‌شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بخش مسجد جامعه پرداز در بیست و نهمین نمایشگاه قرآن کریم بازدید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این بازدید با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون مراحل سیر تطور در جامعه اسلامی و حکومت اسلامی اظهار کرد: تشکیل انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی این مراحل را تشکیل می دهند.

عبدالملکی با تاکید بر اینکه تشکیل جامعه اسلامی و دولت اسلامی نیازمند یک فناوری مردمی برای تحقق است ابراز داشت: تحقق این امر زمینه ساز حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی می‌شود.

وی محتوای ارائه شده در نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز را بخشی مهم از مراحل ایجاد مشارکت مردم برای حرکت به سمت جامعه اسلامی و تمدن اسلامی با محوریت امامت میانی دانست و افزود: تولید علم صورت گرفته در این نمایشگاه قابل تقدیر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: تحقق الگوی حکمرانی اسلامی با محوریت امامت میانی و اجرای آن در سراسر کشور گامی مهم در مسیر تحقق جامعه و تمدن اسلامی خواهد بود.

لازم به ذکر است، دومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز به همت بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برپا شده که در آن نظریه جامعه پردازی ولایی بامحوریت مسجد و همچنین امامت میانی و حکمرانی مردم ارائه گردیده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!