طلبه جوانی که کمک حال امام محله در امور فرهنگی و تبلیغی است؛

برنامه‌های جذاب مسجد سیده زینب ویژه کودکان/ شرکت ۵۰ نوجوان در حلقه‌های معرفتی

برنامه‌های جذاب مسجد سیده زینب ویژه کودکان/ شرکت ۵۰ نوجوان در حلقه‌های معرفتی
مجتبی عظیمی
0
۰۱ بهمن ۱۴۰۱

حاج آقای شریفی در مسجد سیده زینب(س) اهواز، با برگزاری حلقه‌های صالحین برای نوجوانان و جوانان سعی در تبیین مسائل تربیتی، اخلاقی، دینی و آسیب‌های فضای مجازی برای آنان دارد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، با توجه به اینکه در زمانه ای قرار داریم که دشمن از همه جوانب افکار جوانان ما را مورد هدف قرار داده و تمام تلاشش را در جهت آسیب رساندن به نسل آینده و اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی آنان به‌کار می‌برد، وظیفه ما روشنگری و جهاد تبیین است.

مسجد سیده زینب(س) اهواز، که در منطقه کوی انقلاب این شهر واقع شده، مسجدی پویا و فعال است که در زمینه های فرهنگی و اجتماعی مخصوص کودکان و نوجوانان برنامه‌های قابل توجهی دارد. همچنین هیئت نباءالعظیم که وابسته به این مسجد است و در ایام مناسبت‌های مذهبی با برگزاری مراسمات و فعالیت های خیر خواهانه ای که دارد، باعث جذب جوانان و نوجوانان به این مرکز فرهنگی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی حسینی امام این محله، مدت ۲۰ سال است که با محوریت مسجد فعالیت های تبلیغی ـ دینی دارد؛ حجت‌الاسلام میلاد شریفی نیز در کنار او بخشی از فعالیت‌های فعال فرهنگی را پیش می‌برد؛ او از ۱۰ سالگی در این مسجد فعالیت دارد و تخصصش در حوزه وهابیت شناسی است.

یکی از برنامه های مؤثر و قابل توجهی که به صورت روزانه به جز ایام امتحانات دانش آموزان، توسط حاج آقای شریفی در مسجد برگزار می‌شود، کلاس‌های حلقه های صالحین است که با مشارکت بالغ بر ۵۰ نفر از جوانان و نوجوانان در مقاطع مختلف تحصیلی انجام می‌شود.

در این کلاس‌ها علاوه بر برنامه های آموزش احکام و قرآن، به بیان مسائل علمی و تاریخی، به آسیب های فضای مجازی که بیشتر جوانان در معرض آن هستند، پرداخته می‌شود.

از آنجایی که برای جذب کودکان و نوجوانان به هر هدفی که مد نظر داریم باید راه ورودد به دنیای خاص آنان را بدانیم و از طریق دریچه میل آنان وارد شویم تا نتیجه بخش باشد، این روحانی پر تلاش در این زمینه با برگزاری اردوهای مختلف چون استخر، فوتبال و… برای نوجوانان و همچنین سپردن مسئولیت هایی چون خواندن قرآن بین نماز و یا مکبری که از علایق آنان در این سن حساس است، باعث جذب این سرمایه ها به مسجد شده است.

حضور کودکان در مسجد و مراسمات به دلیل انرژی بالایی که دارند، بعضا هم برای خودشان و هم برای خانواده ها کمی دردسر ساز و سخت است؛ از اقدامات قابل تحسینی که در مسجد انجام می‌شود، حضور مربی کودک در هنگام اقامه نماز و برگزاری مراسمات است که با اجرای برنامه های ویژه برای این کودکان باعث می‌شود خاطره ای خوش از مسجد در ذهن های‌شان بماند.

متأسفانه در این محله افرادی هستند که دارای افکار سلفی و یمانی اند و با ایجاد شبهه، ذهن برخی از جوانان را درگیر کرده اند؛ حجت الاسلام شریفی با این افراد ارتباط گرفت و تلاش کرد گره ذهنی آنها را باز کند؛ خوشبختانه آنها از رأی خود برگشته و جذب مسجد شدند. او همچنین با برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه طلاب حوزه علمیه، زمینه ساز تربیت مبلغ برای پاسخ شبهات شده است.

این طلبه فعال در زمینه دستگیری از نیازمندان، حدود ۱۰۰ نفر را در محله شناسایی کرده است و به صورت مستمر بسته هایی معیشتی را بین آنان توزیع می‌کند؛ این کار با حمایت و مشارکت سازمان تبلیغات و پایگاه بسیج انجام می‌شود.

این روحانی پر تلاش با مشاوره و راهنمایی های دلسوزانه اش، زندگی خانواده‌ای که در حال فروپاشی بود را نجات داد؛ فرزند نوجوان این خانواده که بزرگ‌ترین گره زندگی‌اش به دست حاج آقای شریفی حل شده، امروز یکی از فعالان مسجدی است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!