با همت امام پایگاه فرهنگی اجتماعی صورت گرفت؛

مسجدی که در کنار برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، ۵۰۰ خانواده نیازمند را تحت پوشش دارد

مسجدی که در کنار برنامه‌های فرهنگی و ورزشی، ۵۰۰ خانواده نیازمند را تحت پوشش دارد
مجتبی عظیمی
1
۲۹ آذر ۱۴۰۱

با همت حجت الاسلام سلطانی کلاس‌های تبلیغی و تربیتی برای سنین مختلف دانش آموزان در مسجد برقرار است و ۲۰ طلبه نیز در برنامه‌های حوزوی و بصیرتی شرکت می‌کنند و برنامه مشاوره و روش کار تربیتی ارائه برای این طلبه‌ها ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام عبدالکریم سلطانی امام پایگاه فرهنگی اجتماعی کوی ابوذر اهواز است.

امام جماعت مسجد شهدا از سال  ۷۶ در این محله است و ۲ سالی می‌شود که به عنوان امام پایگاه فرهنگی اجتماعی در حال خدمت به مردم محله است.

برگزاری برنامه های تبلیغی و فرهنگی و ورزشی برای سنین مختلف از دانش آموزان و طلاب از برنامه های آموزشی این مسجد است.

در این کلاس ها در سنین ابتدایی و متوسطه نزدیک به ۱۰۰ نفر و ۲۰ طلبه نیز در برنامه های حوزوی و بصیرتی شرکت می کنند و برنامه مشاوره و روش کار تربیتی برای این طلبه ها ارائه می شود.

حجت الاسلام سلطانی برای اوقات فراغت این نوجوانان نیز برنامه فوتبال به صورت هفتگی دارد و در تابستان هم برنامه استخر و اردوی مشهد و سر زدن به مناطق راهیان نور را برای آن ها تدارک دیده بودند.

در مرکز نیکوکاری این مسجد رسیدگی ماهانه به فقرا و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش صورت می گیرد و ماهانه به بیش از ۵۰ خانواده بسته های معیشتی و ارزاق توزیع می گردد.

هماهنگی با بیمارستان ها و پزشکان برای درمان رایگان و ارزان‌تر بیماران نیز در این مرکز صورت می گیرد و به پرونده های طلاق نیز رسیدگی می شود و برای ترک اعتیاد با کمپ ها رایزنی شده است.

با همت این امام پایگاه تعمیرات خانه محرومین نیز صورت گرفته و در صندوق قرض الحسنه مسجد داریم وام‌های ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت می شود.

حجت الاسلام سلطانی با همراهی خیرین برای تأمین جهیزیه نیز اقدام کرده تا دختران نیازمند دم بخت دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

بحث و تبادل نظر
    دکتر محمد صابر
    دسامبر 21, 2022

    با روش‌های نوین توأم با انتقال تجربه می‌توان جامعه هدف را همراه کرد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!