با همت امام محله و همراهی مردم و جوانان رقم خورد؛

حمایت از ۳۰۰ خانواده نیازمند و ۱۸۰ یتیم

حمایت از ۳۰۰ خانواده نیازمند و ۱۸۰ یتیم
مجتبی عظیمی
0
۳۱ خرداد ۱۴۰۲

حجت الاسلام حسینی در کنار فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مسجد با راه اندازی طرح ولایت، ۳۰ نفر از طلاب و دانشجویان نخبه را پای کار این طرح آورده است؛ او به دنبال این است تا این طرح که محل نشر معارف ناب اسلام و ولایت است در سایر مساجد و مدارس نیز گسترش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید حسین حسینی امام محله مسجد الزهرا(س) سه راه حافظیه فردیس استان البرز است. این امام محله ۲۰ سالی می شود که خود را وقف نشر معارف اهل بیت(ع) و خدمت به مردم کرده است و ۳ سال است که در این محله به اقامه نماز جماعت و گره گشایی از مشکلات مردم با محوریت مسجد می پردازد.

حجت الاسلام حسینی در مرکز خیریه مسجد که چند نفر از معتمدین محله از هیئت امنا آن هستند از ۳۰۰ خانواده به صورت ماهانه حمایت می کند و ۱۸۰ یتیم نیز تحت حمایت این مرکز خیریه قرار دارند.

او یکی از بهترین کارهای فرهنگی خود در این مسجد را راه اندازی طرح ولایت و نشر منظومه فکری آیت الله مصباح می داند و می گوید: در این برنامه نخبگانی ۳۰ نفر طلبه و دانشجو پای کار هستند؛ فایل صوتی مباحث را گوش می کنند و کنفرانس می دهند و ما به دنبال این هستیم که این طرح در مدارس و مساجد منطقه احیاء شود. مراسم سالگرد وفات آیت الله مصباح نیز در این مسجد با کمک و هزینه کرد شاگردان این طرح متعالی برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی برای تربیت نیروی انسانی در این مسجد تلاش می کند؛ ۶ ماه است که این طرح راه افتاده از اساتید نیز دعوت در این زمینه دعوت می شود.

این مسجد در دوران دفاع مقدس محل اعزام رزمندگان به جبهه های جنگ بوده و هیئت این مسجد نیز جزء هیئت های با سابقه و قدیمی است و با همت این امام محله ورودی مسجد در مناسبت ها ایستگاه صلواتی و برنامه مداحی به صورت زنده برقرار می شود.

حجت الاسلام حسینی هر روز بعد نماز ظهر و عصر چند دقیقه ای را به نقل احکام و حدیث اختصاص می دهد و تا کنون ۲ دور کامل تفسیر قرآن را بعد از نمازهای مغرب و  عشاء برای مردم بیان کرده است.

شنبه ها شب ها در این مسجد نشست بصیرتی برپا می شود و از اساتید برای این جلسات دعوت به عمل می آید. دوشنبه شب ها نیز مراسمی با یاد و نام شهدای و نقل خاطرات شهیدان و جبهه و جنگ برگزار می شود.

مسجد محوری اساس برنامه های این امام محله است و واحدهای مختلف برای پیشبرد اهداف مسجد تشکیل یافته است. محرم امسال نیز برنامه های هیئت با محوریت مسجد انجام می شد و مسجد نیز بیش از ۷۰ میلیون به برنامه های هیئت کمک کرده است.

حجت الاسلام حسینی در زمینه اشتغال زایی نیز تعدادی را به کارگاه های اشتغالزایی معرفی کرده و پیگیر توسعه اشتغال و کسب درآمد برای افراد بیکار است.

مقابله با آسیب های اجتماعی بخش دیگری از فعالیت های امام مسجد الزهرا(س) است و در این زمینه با دعوت از مسئولان و اساتید موفق چندین بار جلساتی در موضوع پیشگیری از اعتیاد، طلاق و بزهکاری ها برگزار شده و بحث مشاوره خانواده به صورت مستمر بر قرار است. دوشنبه ها و چهارشنبه  کارگاه های مهارت های افزایی برای  زوجین و پیشگیری از  طلاق برگزار می شود.

این امام محله با حضور در کمپ های ترک اعتیاد بخشی از وقت خود را برای تبلیغ در این عرصه اختصاص داده و در مسجد نیز در صورت مراجعه معتادین آن ها را به بهزیستی و کمپ های ترک اعتیاد ارجاع می دهد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!