مدیر موکب امام حسن عسکری خبر داد؛

پخت و توزیع روزانه ۱۵ هزار قرص نان در کربلا به همت بچه‌های مسجد/ خدمت دهه هشتادی‌ها به زائران اربعین

پخت و توزیع روزانه ۱۵ هزار قرص نان در کربلا به همت بچه‌های مسجد/ خدمت دهه هشتادی‌ها به زائران اربعین
مجتبی عظیمی
0
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

امیدی‌راد از فعالیت موکب امام حسن عسکری(ع) در کربلا به مدت ۱۴ روز و به همت بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: این موکب با حضور خادمان دهه هشتادی در محورهای پذیرایی، اسکان و فعالیت‌های فرهنگی به زائران خدمات ارائه می‌کند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، «رضا امیدی‌راد» در گفت و گویی با اشاره به فعالیت های موکب امام حسن عسکری(ع) متعلق به کانون فرهنگی هنری «شهید حاج قاسم سلیمانی» استان لرستان در پیاده روی اربعین حسینی، اظهار کرد: موکب امام حسن عسکری(ع) از سال ۱۳۹۶ راه اندازی شده است و در محورهای اسکان، پذیرایی و امور بهداشتی به زائران خدمت رسانی می کند.

مدیر موکب امام حسن عسکری(ع) بیان کرد: از سال گذشته تاکنون این موکب در طبخ نان نیز فعال شده است، به گونه ای که سال گذشته ۱۰ هزار قرص نان طبخ و توزیع شد و امسال نیز بنا داریم تا ۱۵ هزار قرص نان در این موکب طبخ و توزیع کنیم.

وی افزود: موکب امام حسن عسکری(ع) در شهر کربلا شارع العباس(ع) در مدرسه العتره به مدت ۱۴ روز به زائران اربعین خدمات ارایه می کند و ظرفیت اسکان ۴۰۰ نفر را دارد. ۲۰ خادم زیر ۲۰ سال دهه هشتادی در خدمت رسانی های موکب همکاری می کنند.

مدیر موکب امام حسن عسکری(ع) به فعالیت های فرهنگی این موکب اشاره کرد و ادامه داد: غرفه ویژه کودکان، اتاق بازی و نقاشی از جمله فعالیت های فرهنگی این موکب اربعینی برای زائران خردسال است.

مدیر کانون فرهنگی هنری «شهید حاج قاسم سلیمانی» درباره دیگر فعالیت های این کانون مسجدی، گفت: به منظور آشنایی نوجوانان و جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت مراسم دیدار با خانواده شهدا، برپایی یادواره شهدا، برگزاری مسابقات کتابخوانی از زندگی شهدا را به صورت مستمر دنبال می کنیم.

امیدی راد برگزاری جشنواره ورزشی در جهت غنی سازی اوقات فراغت نونهالان و نوجوانان،اجرای برنامه های تابستانه، جلسات هفتگی، اردوهای تفریحی، اکران فیلم، اجرای سرود را از دیگر فعالیت های این کانون مسجدی نام برد و افزود: در بحث محرومیت زدایی نیز کانون از سال ۱۳۹۶ تاکنون فعالیت های گسترده ای انجام داده است که می توان به ساخت چند واحد مسکونی و تعمیر و خدمات عمرانی در روستاهای لرستان اشاره کرد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!