حجت الاسلام قدرتی خبر داد؛

برگزاری مراسم بدرقه از کاروان‌های اربعینی در مساجد محله‌های لرستان

برگزاری مراسم بدرقه از کاروان‌های اربعینی در مساجد محله‌های لرستان
نعلبندی
0
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزاری مراسم بدرقه کاروان‌های اربعینی در محله‌ها را از جمله برنامه‌های مساجد این استان برشمرد و گفت: با این حرکت حال و هوای مساجد و محلات اربعینی شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مهدی قدرتی مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی لرستان، با اشاره به برنامه‌های اربعینی این استان گفت: برای اینکه استان ما اربعینی شود، چندین برنامه مختلف تدارک دیده شده که برنامه ریحانه‌های حسینی یکی از برنامه‌هایی است که قرار است ویژه دختران کوچک در قلعه فلک الافلاک و با حضور همه دختر بچه‌های بین سه ساله تا مقطع راهنمایی برگزار شود.
وی افزود: از دیگر کارهای ما برگزاری همایش مبلغین و مبلغات موکب‌های اربعینی و همچنین بدرقه زوار است که قرار است در هر شهری مراسم ویژه‌ای برای بدرقه زوار برگزار شود و زوار برای حضور در این برنامه دعوت می‌شوند.
حجت الاسلام قدرتی همچنین خاطرنشان کرد: به کلیه ائمه جماعات استان پیشنهاد شده که هر امامی در مسجد محله برای کسانی که از محله آنان قصد تشرف به کربلا را دارند، مراسم بدرقه از مسجد را برگزار کنند تا با این حرکت حال و هوای مساجد و محلات اربعینی شود.
وی در ادامه از برگزاری برنامه‌هایی ویژه جاماندگان دلداده اربعینی خبر داد و گفت: این برنامه برای سومین سال پیاپی است که در همه شهرستان‌های استان در حال برگزاری است.
حجت الاسلام قدرتی همچنین با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات تبلیغی و تلاش برای تسهیل امور مواکب بیان داشت: برای مبلغینی که برای نخستین بار در سفر تبلیغی بین مواکب حضور پیدا می‌کنند، تسهیلات تبلیغی در نظر گرفته شده و برای مواکب هم پیگیری‌هایی صورت گرفته تا اقلام خود را با نرخ دولتی و تخفیفات ویژه تهیه کنند.
وی تعداد مواکب استان خود را ۹۵ موکب اعلام و عنوان کرد: حدود ۴۱ موکب داخل استان و در مسیر زوار برپا می‌شود، ۶ موکب در مرز مستقر هستند و ۶ موکب در نجف و حدود ۳۰ موکب نیز در کربلا پذیرای زائرین خواهند بود.
حجت الاسلام قدرتی همچنین از برپایی یک موکب ویژه خبر داد و اعلام داشت: موکب اربعینی‌های نوجوان نیز برپا می‌شود که امورات آن از اسکان تا تغذیه را نوجوانان پیش می‌برند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!