ایده جالب یک امام محله؛

برگزاری جشن تولد دانش آموزان در مسجد

برگزاری جشن تولد دانش آموزان در مسجد
مجتبی عظیمی
0
۱۷ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام سویدانلو از مسجد تا مدرسه با دانش آموزان و نوجوانان رفاقت دارد و جشن تولدشان را در مسجد برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی سویدانلو امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) آشخانه از توابع مانه و سملقان استان خراسان شمالی است.
حجت الاسلام سویدانلو در کنار فعالیت های تبلیغی و خدمت به مردم در عرصه دانش آموزی نیز در مسجد و مدارس فعالیت دارد و همزمان با تبلیغ همیشه در کنار دانش آموزان بوده است.

هشت سالی هست که در این منطقه فعالیت تبلیغی و به صورت مستمر در مدارس حضور پیدا می کند و ارتباط بین مسجد و مدرسه را ایجاد کرده است.

حجت الاسلام سویدانلو برای دانش آموزان و نوجوانانی که به مسجد می آیند برنامه تشویقی دارد؛ یکی از این برنامه‌ها که یک سالی می‌شود کلید خورده برگزاری جشن تولد بچه ها در مسجد است.

او می گوید: برای بچه‌های مسجد بین دو نماز با معرفی و تبریک تولد هدیه می دهیم و بعد از نماز نیز که مسجد خلوت می شود مراسم جشن تولد با حضور دوستانشان برگزار و از معلمین هم دعوت می کنیم.

حجت الاسلام سویدانلو هر شب برای بچه ها در مسجد برنامه دارد؛ برنامه های آموزشی قرآن، احکام، مداحی و سرود و چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر نوجوان در این کلاس ها و برنامه های مسجد شرکت می کنند.

دو طلبه نیز در برنامه های مسجد و کانون یاری گر این امام محله هستند؛ یکی مسئول کانون بچه هاست و دیگری نیز عضو هیئت امنای مسجد.

سویدانلو

حجت الاسلام سویدانلو در مدرسه صدرای ولایت هم فعالیت دارد؛ در این مدرسه کانون فرهنگی تشکیل داده و کار پرورشی می کند؛ از برگزاری نماز و مراسم صبحگاه تا حضور در بین دانش آموزان در زنگ های تفریح و برنامه هایی که در کلاس ها برای دانش آموزان دارد.

برگزاری اردوهای دانش آموزی نیز برقرار بوده و برای نمونه برای دانش آموزانی که در عرصه نماز و امور فرهنگی فعال بوده اند قرار است هفته آینده اردوی مشهد داشته باشند.

آشنایی با سیره شهدا و خوانش وصیت نامه شهیدان در مراسم صبح گاه نیز برای دانش آموزان مدرسه انجام می شود و علاوه بر این هیئت دانش آموزی نیز در مدرسه فعال است که در مراسمات و مناسبت ها برگزار می شود.

در هر هفته چند پرونده طلاق توسط این امام محله مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و بیش از ۲۰ خانواده با مشورت های او از طلاق و جدایی صرف نظر کرده و به کانون گرم خانواده برگشته اند.

تلاش برای تسهیل گری در ازدواج آسان بخش دیگری از فعالیت‌های این امام محله بوده و برای رونق ازدواج و تشکیل خانواده قدم ها ی موثری برداشته شده است.

این روزها مراکز نیکوکاری مساجد در هر محله، به گره گشایی از نیازمندان می پردازند؛ این محله نیز با کمک مردم و از طریق خیرین نزدیک ۶۰ یتیم تحت پوشش را مورد حمایت قرار داده و مرکز نیکوکاری مسجد صاحب الزمان(عج) به عنوان مرکز تخصصی اکرام ایتام در این شهرستان فعالیت می کند.

حجت الاسلام سویدانلو علاوه بر مشارکت در درمان بیماران در تأمین جهیزیه و کمک جهیزیه از طریق خیرین برای دختران نیازمند دم بخت نیز فعالیت می کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!