زمینه سازی برای بهره‌مندی بهتر از طرح‌های فرهنگی با برنامه‌های ورزشی

زمینه سازی برای بهره‌مندی بهتر از طرح‌های فرهنگی با برنامه‌های ورزشی
مجتبی عظیمی
0
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

حجت الاسلام شیری امام محله‌ای مردمی در شهرستان بابل و دهستان اسبویی است، که با جذب حمایت‌های مردمی و بانیان، برنامه‌های خوبی را تحقق بخشیده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام اسفندیار شیری، در کنار فعالیت‌هایی چون برگزاری نماز جماعت و تشکیل کلاس‌های قرآن برای نوجوانان، یکی از رویکردهای مهم را برپایی مراسم‌ها و آئین‌های مناسبتی و مذهبی و دینی و معنوی می‌داند و با استفاه از ظرفیت خیرین و مشارکت مردم به عنوان بانیانی ثابت قدم، مسجد رونق دیگری در جهت حضور نمازگزاران و اهالی گرفته است.

وی در برگزاری کلاس های قرآنی و اخلاقی و تربیتی برای جوانان و نوجوانان، برنامه‌های خوبی را هدف گذاری کرده است و از هر فرصتی در مسجد برای تعامل و ایجاد ارتباط صمیمی با اهالی و پیگیری مشکلات و دغدغه‌های آنها بهره می برد.

این امام محله، یکی از ظرفیت‌های مهم را در جذب جوانان به مسجد، برنامه های ورزشی و نشاط و شادابی می‌داند و برای بسیاری از برنامه‌ها، بلیط استخر و مراکز ورزشی را در نظر گرفته است. با این روش نه تنها برای جوانان و نوجوانان، بلکه از میان دیگر نمازگزاران نیز برنامه‌های خوبی را در جهت ورزش و سلامتی در نظر گرفته است.

با توجه به اینکه منطقه دارای محرومیت‌هایی است وی همه تلاش خود را در جهت کمک به نیازمندان از طریق خیرین به کار گرفته و با شناسایی نیازمندان، ساماندهی خوبی را در توزیع کمک ها در جهت عدالت بیشتر میان نیازمندان و بهره مندی همه اقشار ضعیف از این کمک ها مد نظر قرار داده است. طرح ها و برنامه های فرهنگی و ورزشی مسجد، توانسته صمیمیت خوبی میان اهالی محله به وجود بیاورد و ظرفیت های خوبی را در مقابله با آسیب ها فراهم سازد.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!