بانوی شرکت کننده در مهرواره بانور از متولیان امر احیای کارکردهای عظیم مساجد را خواستار شد+فیلم

بانوی شرکت کننده در مهرواره بانور از متولیان امر احیای کارکردهای عظیم مساجد را خواستار شد+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۱۰ آبان ۱۴۰۱

حیدری از بانوان شرکت کننده در مهرواره بانور، ظهر امروز در برنامه سیمای خانواده شبکه یک سیما حضور یافت و از بانوان کنشگر جامعه شرکت در این طرح و از مسئولین امر احیای کارکرد مساجد را خواستار شد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، بتول حیدری از بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی که در مسجد ائمه اطهار اردبیل فعالیت دارد، ظهر امروز در برنامه سیمای خانواده حاضر شد و درباره طرح مهرواره بانور عنوان کرد: مهرواره بانور طرحی برای ثبت خاطرات، انتقال تجربیات و حل نظام مسائل حوزه خانواده طراحی شده که این انتقال تجربیات می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

وی با بیان اینکه لازمه تشکیل دولت اسلامی، بازسازی نظامات مختلف جامعه است، گفت: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری باید تحولاتی در نظامات مختلفی همچون آموزش و پرورش، سلامت و… رخ دهد و بهترین بستر برای انجام اینکار، محلات با محوریت مساجد و امامان محله هستند.

حیدری همچنین به فعالیت‌های خود در مسجد ائمه اطهار اشاره و خاطرنشان کرد: ما در ۴ موضوع اصلی کار خود را در مسجد ائمه اطهار آغاز کردیم که این موضوعات شامل اشتغال و معیشت، سلامت، تعلیم و تربیت و موضوعات فرهنگی و اجتماعی است.

او با اشاره به فعالیت‌های خود در زمینه اشتغال و معیشت بیان داشت: فضایی از مسجد را در اختیار گرفتیم و بازسازی این فضا با کمک بانوان محله انجام گرفت تا از این فضا برای کمک به فروش تولیدات محلی بهره گیریم.

این فعال اجتماعی افزود: با راه اندازی فروشگاه مجازی سعی کردیم تولیدات بانوان محله را که شامل یک‌هزار نوع محصولات متنوع است در معرض فروش قرار دهیم که این فروشگاه توانسته چندین نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار کند.

وی به دیگر فعالیت‌های خود اشاره و اظهار داشت: برای علاقمندان به کار در خانه، کلاس و کارگاه‌های مختلفی برگزار شده است تا با آموزش مهارت‌های لازم بتوانند کسب درآمد کنند.

حیدری در راستای فعالیت‌‌های خود در حوزه سلامت نیز اعلام داشت: در حوزه سلامت اگر به شعار “پیشگیری مقدم بر درمان است” توجه شود، از تحمیل بسیاری از هزینه‌های اضافی به خانواده‌ها جلوگیری می‌شود؛ لذا تلاش ما بر این بوده با برگزاری کارگاه و کلاس‌های مختلفی، خانوارها را در این مسئله راهنمایی کنیم تا هزینه‌های آنان در این امر کاهش یابد.

حیدری ادامه داد: طبق پایش‌های انجام شده در محله که در دوسال اخیر صورت گرفته است، این کارگاه‌ها توانسته تا ۷۰ درصد از هزینه درمان خانوارها بکاهد.

بانوی شرکت کننده در مهرواره بانور با انتقاد از کم‌کاری‌ها در حوزه تعلیم و تربیت بیان کرد: در سیستم آموزشی کشور جای خالی مهارت‌های اجتماعی و مباحث اعتقادی حس می‌شود و سعی ما بر این بوده تا حدی این کمبود را جبران نماییم؛ لذا به برگزاری کلاس‌هایی تفکر محور که بچه‌ها را دچار چالش‌ و مجبور به تفکر نماید، اقدام کردیم تا علاوه بر آموزش مهارت‌های مختلف به آنان، نسبت به ارتقای سطح اعتقادی‌شان نیز اقداماتی انجام شود.

او با بیان اینکه خانواده اصلی‌ترین نهاد متکفل تربیت محسوب می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر انجام کارهای تربیتی برای کودکان باید با خانواده‌ها نیز در این زمینه کار شود تا فرزند و خانواده مقارن و هماهنگ با یکدیگر در این مسائل رشد کنند؛ به همین دلیل برگزاری کارگاه تخصصی ویژه والدین نیز در دستور کار ما قرار گرفته است.

این بانوی پرتلاش به اهمیت فراگیری کار تشکیلاتی در انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در مباحث فرهنگی و اجتماعی تفاوت کار ما با سایرین در انجام کار تشکیلاتی است که در این راستا از نخبگان و افراد مستعد و توانمند برای فراگیری کار تشکیلاتی و در نهایت انجام کار گروهی دعوت به عمل آمده است.
او در پایان گفتگوی خود از مسئولین خواستار احیای کارکردهای متکثر مساجد شد و اظهار داشت: باید شرایط کار کردن تمامی افراد دغدغه‌مند در مساجد فراهم شود تا باری دیگر کارکرد مساجد به عنوان مهمترین پایگاه فرهنگی و اجتماعی محلات احیا شود.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره بانور
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!