نگاهی بر فعالیت‌های شرکت کننده مهرواره بانور؛

کار جهادی و مسجدی سن و سال نمی‌شناسد+فیلم

کار جهادی و مسجدی سن و سال نمی‌شناسد+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۴ آبان ۱۴۰۱

خانم اعتمادی که از قبل از انقلاب فعالیت مسجدی دارد با حضور در برنامه سیمای خانواده شبکه یک به بیان فعالیت های مسجدی خود پرداخت و گفت: مسجد را با همراهی مردم فعال کردیم و هزینه های کمک به نیازمندان و درمان و خرید جهیزیه توسط مسجدی های تأمین می شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، خانم الهه اعتمادی بانوی فعال مسجد خاتم النبیین شهرستان شهریار و شرکت کننده در مهرواره بانور است.

از قبل از انقلاب در مسجد فعالیت داشتیم؛ خانم اعتمادی با اشاره به سابقه فعالیت های مسجدی خود می گوید: در زمان جنگ در مسجد جوادالائمه تهران پارس و سپس در مسجدالزهرا افسریه پشتیبان رزمندگان و جبهه ها بودیم.

این فعال مسجدی نقل می کند: در زمان حضور در خادم آباد شهریار مواجه شدیم با مسجدی که بسته بود و با لطف خدا و کمک اهالی محل، مسجد را با تلاش باز کردیم.

ما به تنهایی نمی توانیم کار کنیم

مسجد خاتم النبیین از سال ۷۴ تاکنون هرچه هست توسط مردم تهیه شده و خانم اعتمادی در این باره می‌گوید: در این سال ها نه ناامید شدیم و نه ترسی داشتیم؛ چراکه مردم پای کار بوده و هستند و شروع ساخت و سازهای مسجد هم توسط مردم بوده  است.

تلاش برای ازدواج جوانان

خانم اعتمادی ضمن تأکید بر اینکه سن و سال بالا موجب نمی‌شود که انسان از کار جهادی دست بکشد و احساس از کار افتادگی به او دست دهد، از تلاش خود برای علم آموزی می گوید: از ۹۳ تصمیم گرفتم درس هایم را ادامه دهم و الان هم کلاس زبان می روم و با جوانان ارتباط دارم؛ در این رفت وآمد ها جوانان را شناسایی و برای آشنایی بیشتر به هم معرفی می کنیم.

وی با بیان اینکه ما تنها در حد معرف هستیم و ادامه تحقیقات را به خود خانواده ها می سپاریم می گوید: با معرفی جوانان و خانواده ها به همدیگر تعداد زیادی ازدواج موفق در بین جوانان داشته ایم.

در برنامه های احکام اخلاق استاد هاشمی که سه شنبه شب ها برگزار می شود، مردم استقبال خوبی دارند و همچنین برنامه دعای ندبه جمعه ها محفل خوبی است که در کنار توجه به معنویت و مراسمات مذهبی، گره گشایی از مردم نیازمند نیز رقم می خورد.

خانم اعتمادی در این جلسات برای تأمین جهیزیه و یا حمایت از بیماران و کمک های دیگر اقدام می کند و کمک های مردمی اهل مسجد برکات فراوانی در حمایت از محرومین و گره گشایی از مشکلات داشته است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!