معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی:

مهمترین و سنگین‌ترین نقطه درگیری امروز در موضوع خانواده تمرکز پیدا کرده است+فیلم

مهمترین و سنگین‌ترین نقطه درگیری امروز در موضوع خانواده تمرکز پیدا کرده است+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اذعان به اینکه مهمترین و سنگین‌ترین نقطه درگیری امروز در موضوع خانواده تمرکز پیدا کرده است، اعلام داشت: دشمن هرچه سرمایه و انرژی دارد، برای فروپاشی نهاد خانواده به کار گرفته و در عمده کشورهای دنیا موفق عمل کرده اما در جامعه‌هایی که نظام توحیدی در آن حاکم بوده نتوانسته موفق عمل کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در جمع برگزیدگان مهرواره بانور، ضمن قدردانی از مجاهدت و اقدامات مبارک این بانوان گفت: اقدامات شما انگیزه‌ای برای بروز و ظهور عظمت زن مسلمان ایرانی در قالب مهرواره بانور است که اگر این نقش آفرینی شما و اقدامات بانوان فعال پیش از شما و میدان داری جوانان کشور نبود، شاید امروز انقلاب نمی‌توانست نمونه زن قدرتمند ایرانی را به رخ دنیا بکشد.
وی افزود: در موضوع زن و نقش آفرینی او در مسائل کلان و اساسی و تمدن اسلامی در طول تاریخ نمونه‌های بارز و ارزشمندی وجود دارد که اگر زنان ما به خوبی این الگوها را بشناسند آنوقت امروز با یک زبان بازتر و متفاوت تری می‌شود با جامعه بانوان ارتباط گرفت.
حجت الاسلام عزت زمانی با اشاره به جایگاه زن در اسلام و مقایسه آن با جایگاه زن در غرب گفت: زمانی الگوی شرقی به عنوان یک زن کنج خانه به عنوان الگو معرفی شد و در دوره ای از تاریخ نیز الگوی دومی که غرب برای بشریت و جایگاه زن معرفی کرد این بود که او را از خانه بیرون کشید، اما تبدیل به کارگر ارزان کارخانه کرد و به بهره کشی از زن برای رسیدن به ارزش‌هایی بر مبنای منفعت و توسعه دادن فرهنگ ابتذال پرداخت که در مقابل این جایگاهی که برای زن تعریف شد، امام خمینی(ره) زنان را رهبران نهضت خود معرفی کردند و مقام معظم رهبری نیز افق عمیقی را برای زنان مشخص کردند و گفتند در هر حرکتی اگر زنان در جایگاه قرار نگیرند و نقش آفرینی نکنند کارها به نتیجه نخواهند رسید.


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: وقتی همه دارایی‌ها و سرمایه‌ها و تاریخچه و سیره اهل بیت(س) و بانوان بزرگ صدر اسلام مرور می‌شوند، نقشی که آن‌ها در مقابله با نفاق ایفا کردند نقشی است که هیچ مرد بزرگی و حتی نبی هم دوره آنان نیز نمی‌توانست چنین نقشی را ایفا کند چراکه جنس این کارها زنانه بوده است.
وی عفت و عطوفت را دو سرمایه ارزشمند زن خواند و بیان داشت: عفت و عطوفت دو سرمایه عظیمی است که در اختیار زن قرار گرفته که وقتی زن باور به این دو سرمایه پیدا کند و در مسیر توحیدی از آن استفاده نماید، حرکت‌های ارزشمندی به دست او رقم خواهد خورد.
حجت الاسلام عزت زمانی همچنین عنوان کرد: دستگاه طاغوت هم وقتی می‌خواهد از دارایی زن بهره گیرد عفت زن را از او می‌گیرد و او را تبدیل به کالا می‌کند و بدین وسیله فساد را توسعه می‌دهد.
وی با بیان اینکه هرچقدر زنان یک جامعه به سمت پاکی پیش روند، جامعه نیز به دنبال آن پاک‌تر می‌شود گفت: هرقدر زنان از این عطوفت خود در مسیر توحید استفاده نمایند، جامعه و خانواده آنان نیز توحیدی‌تر می‌شود.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اذعان به اینکه مهمترین و سنگین‌ترین نقطه درگیری امروز در موضوع خانواده تمرکز پیدا کرده است، اعلام داشت: دشمن هرچه سرمایه و انرژی دارد، برای فروپاشی نهاد خانواده به کار گرفته و در عمده کشورهای دنیا موفق عمل کرده اما در جامعه‌هایی که نظام توحیدی در آن وجود داشته نتوانسته موفق عمل کند.
️وی با بیان اینکه هنر بی مثال بانوان این مرز و بوم باید به دنیا معرفی شود، افزود: در مهرواره بانور بانوان فعال و کنشگر شناسایی شدند و بدون شک هزاران بانوی فعال دیگر در کشور وجود دارند که هنوز دیده نشده‌اند و شما سفیر و نماینده آنان در این جمع هستید و این جمع یکی از خاص ترین جمع‌هایی است که ما حقیقتا در سازمان تبلیغات اسلامی به آن می‌بالیم و افتخار می‌کنیم.
حجت الاسلام عزت زمانی افزود: اگر زنان متدین ما برای موضوع خانواده قیام کنند، از بحران‌های عظیمی عبور خواهیم کرد و در عرصه‌های دیگر اجتماعی و اقتصادی نیز ظرفیت زنان مسلمان ایرانی بسیار کارساز و حائز اهمیت می‌باشد.
گفتنی است در پایان این جلسه معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شنونده صحبت‌های بانوان حاضر در جلسه و مطالبات آنان بود.

 

در دیگر رسانه‌ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!