مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:

زنان باید با رویکرد زنانه و حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی شوند

زنان باید با رویکرد زنانه و حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی شوند
مجتبی عظیمی
0
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام صاحبقرانی در جمع برترین‌های مهرواره بانور گفت: در الگوی سومی که جمهوری اسلامی پایه گذاری کرده زن با رویکرد زنانه و با حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی می‌‌شود.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در جمع بانوان برگزیده در مهرواره بانور، ضمن عرض خوشامدگویی به این بانوان، پیرامون الگوی سوم زن و هویت اجتماعی بانوان به سخنرانی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی در مقابل الگوهای شرق و غرب، پدیده سومی محسوب می‌شود که هرگاه به این پدیده سوم توجه شده توفیقاتی حاصل شده است.
️وی افزود: در الگوی اول، زن باید در جامعه حضور داشته باشد، اما نه به عنوان موجودی که زن است، بلکه به حالت مردواره در جامعه حضور دارد و به عنوان کالا تلقی شده است، ️چراکه زیرساخت غرب بر پایه اقتصاد است و به همه مسائل نگاه مادی دارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همچنین خاطرنشان کرد: الگوی دوم شرق نیز یک زن منزوی در پس پرده است که اجازه کنشگری در فضای جامعه را ندارد.
حجت الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: در مقابل این دو الگو و نگاه، الگوی سومی را جمهوری اسلامی پایه گذاری کرده که در آن زن با رویکرد زنانه و با حفظ شئونات خود کنشگر اجتماعی می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت: غرب حیا و عفت را مانع رشد زن می‌داند اما ما در جمهوری اسلامی خلاف آن را ثابت کردیم و نقشه آن‌ها را نقشه بر آب کردیم.
حجت الاسلام صاحبقرانی سپس با اشاره به برگزاری مهرواره بانور بیان داشت: در همین مهرواره بانور، بالغ بر ۳۰ هزار بانو که هرکدام از آن‌ها حداقل یک کنش اجتماعی داشتند، شرکت کردند و همین مسائل است که معادلات غرب را بر هم زده است.
وی در پایان با اشاره به کلامی از رهبر معظم انقلاب پیرامون رسالت بانوان گفت: ایشان فرمودند نقشه‌ جامع هویت زن در منطق اسلام این است که مادر خوب، همسر خوب، مجاهد فی‌سبیل‌الله، در عین حال کدبانو، مدیر خانه، و در عین حال عابد و بنده‌ خدای متعال باشد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!