مهرواره «بانور» افتتاح شد/ تلاش بانوان محله برای تعالی خانواده

مهرواره «بانور» افتتاح شد/ تلاش بانوان محله برای تعالی خانواده
مجتبی عظیمی
0
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

مهرواره بانور ویژه بانوان و با هدف حل مسائل خانواده و جمعیت با محوریت مسجد در دو بخش حل مسئله و روایت‌گری با حضور حجج اسلام قمی و خداداده، همزمان با روز خانواده افتتاح شد؛ این مهرواره در ماه‌های محرم و صفر برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، مراسم افتتاحیه مهرواره بانور، مهرواره تخصصی بانوان و تلاش بانوان محله برای حل مسائل خانواده و جمعیت در محلات با محوریت مسجد، امروز دوشنبه سوم مردادماه در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست مریم زادقاسمی، عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت و دبیر ستاد مرکزی مهرواره بانور به تشریح فعالیت این مهرواره پرداخت و گفت: این مهرواره کار مشترک بنیاد هدایت و اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات است. یکی از مهم‌ترین کارکردهای مسجد حل مشکلات محله است و یکی از مشکلات محله مباحث خانواده است و از آنجایی که مسجد بهترین جایی است که می‌تواند در حوزه رفع مشکلات خانواده‌‌ها ورود کند و بهترین کنشگران بانوان محله‌ها هستند، تصمیم گرفتیم از کنشگران زن محله‌ها دعوت کنیم در مسجد با ما همراه شوند.

زادقاسمی درباره اهداف برگزاری مهرواره بانور، ابراز کرد: تقویت بنیان خانواده، امیدآفرینی در سطح محله، فعال کردن ظرفیت های عظیم بانوان در سطح محله، استفاده از ظرفیت همسران امامان محله با عنوان شریکه‌الامام و تقویت شبکه راهیاری بنیاد هدایت از اهدافی است که برای این مهرواره پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه مهرواره با نور در دو بخش برگزار می شود، گفت: بخش نخست مربوط به حل مسئله و شامل هفت محور و ۴۴ مسئله مرتبط با خانواده می شود. این محورها عبارتند از: ازدواج و تشکیل خانواده، روابط زوجین، فرزندآوری، فرزندپروری، سبک زندگی، اقتصاد در خانواده و سلامت در خانواده.

حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: محبوب ترین بنای الهی یعنی خانواده بهره ای از نور دارد و نقطه ثقل این بنا، به تقدیر الهی زن قرار گرفته است لذا بهترین راهکار در کمک به خانواده، ایجاد تمهیدات لازم به منظور نقش آفرینی موثر برای زنان است.

حجت الاسلام قمی در ادامه بیان کرد: اگر بانوان به عرصه حل مسئله وارد شوند، بسیاری از آسیب های امروز جامعه مرتفع می شود و جامعه ای زلال تر و با نشاط تر خواهیم داشت لذا باید تلاش کنیم تکاپوی دیگرانی که می خواهند زلالی و عرضه و پاکی زنان را به مسیر دیگری هدایت کنند، بی اثر و بی ثمر شود.

حجت الاسلام کمال خداداده، رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  نیز در ادامه ابراز داشت: ما واژه زن را به خوبی، پاکی، عطوفت و مادر شدن می شناسیم، مسئله ای که در برخی مکاتب اصلاً موضوعیت ندارد و متبادر نمی شود.

وی با اشاره به برگزاری مسجد محور مهرواره بانور ابراز کرد: استفاده از پایگاه عظیم توحیدی مسجد در این مهرواره بسیار مبارک است، به ویژه آنکه همسران ائمه جماعات نیز در جهاد فرهنگی و تبلیغ دیده شده اند، مسئله ای که کم‌نظیر است. چنین مسائلی باید تبدیل به گفتمان شود.

در دیگر رسانه ها ببینید:

خبرگزاری شبستان
خبرگزاری ایکنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!