کار فرهنگی امامان محله جواب داد؛

اهالی اینجا با اعتیاد و طلاق بیگانه‌اند

اهالی اینجا با اعتیاد و طلاق بیگانه‌اند
مجتبی عظیمی
0
۲۴ دی ۱۴۰۱

حجت الاسلام ابراهیمی در شهرک مطهر بشاگرد امام محله است؛ او نیز بسان روحانیون سابقی که در این محله خدمت کرده اند برای ارتقاء فرهنگی و اجتماعی محله تلاش می کند؛ او با جوانان و نوجوانان ارتباط خوبی دارد و با همراهی آنان فعالیت های فرهنگی در مسجد سامان می یابد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد ابراهیمی امام محله شهرک مطهر بشاگرد و امام جماعت مسجد فاطمیه این شهر است که از یک سال و نیم قبل در این محله به خدمت رسانی به مردم و تلاش برای ارتقاء فرهنگی اجتماعی این محله تازه تأسیس می پردازد.

حجت الاسلام ابراهیمی ۸ سالی می شود که در محله ها و روستاهای مختلف به امر مقدس تبلیغ دین و اشاعه معارف ناب اهل بیت مشغول است و در تمام این سال ها نیز تلاش کرده تا یاری گر مردم و حامی نیازمندان و رفیق خوب و صمیمی برای جوانان و نوجوانان باشد.

این امام محله اقدام به شناسایی افراد محله در شهرک مطهر کرده و با همکاری مؤسسه خیریه و برخی از خیرین و نهادهای دولتی اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی و لوازم تحریر برای دانش آموزان بی بضاعت می کند.

ساخت سرویس بهداشتی و حمام و پیگیری سایر مشکلات نیازمندان نیز با همراهی دفتر امام جمعه و کمک های خیرین صورت گرفته و ۲۰ میلیون تومان هم در ماه رمضان از طریق خیرین جمع آوری و برای کمک به فقرا هزینه شده است.

از خوبی های شهرک مطهر این است که آمار اعتیاد و طلاق بسیار پایین است؛ این حاصل تلاش برخی از روحانیون سابق در این محله و روستاهای اطراف بوده و حجت الاسلام ابراهیمی نیز در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی قدم بر می دارد؛ او نسبت به مردم محله اشراف خوبی دارد و تلاش می کند تا اهل محله درگیر این آسیب ها نشوند.

مردم و بالتبع جوانان و نوجوانان نیز در مسجد حضور خوبی دارند و در برنامه های مسجد مشارکت فعال دارند؛ حجت الاسلام ابراهیمی با ایجاد شبکه از بین نوجوانان و برخی از جوانان بیشتر کارهای مسجد را به این افراد فعال سپرده و برنامه های مسجد با مشارکت فعال این عزیزان پیگیری می شود.

حجت الاسلام ابراهیمی دغدغه اشتغال جوانان را دارد و برای اشتغالزایی نیز کارهایی شده ولی به دلیل موانع و خرابی بازار فعلا به نتیجه نرسیده؛ در برنامه بعدی برای کاشت درخت نخل برنامه ریزی شده که می تواند چند نفر را به اشتغال برساند.

او البته در روستای جگدان هم که بود با دعوت از اساتید، دوره آموزش ساخت گل کریستال که درآمد نسبتا خوبی هم دارد برای اهل روستا گذاشته بود که باعث ایجاد اشتغال برای تعدادی از مردم روستای جگدان شد.

شهرک مطهر چند مدرسه شبانه روزی دارد؛ اغلب معلم ها و دانش آموزان مدرسه شبانه روزی پسرانه به دلیل نزدیک بودن به مسجد ۳ وعده نماز را در مسجد حضور پیدامی کنند و حجت الاسلام ابراهیمی در مدرسه دخترانه هم نماز جماعت برگزار می کند و هفته ای دو روز صبحگاه مدارس برنامه دارد.

اجرای برنامه سه شنبه های مهدوی در مدارس نیز با همراهی مسئولان مدرسه نیز جریان دارد و در این برنامه که معمولا به صورت مستمر برگزار می شود، برنامه های مهدوی ارائه می شود و با سخنرانی و پخش کلیپ دانش آموزان با مسائل مهدویت و امام زمان آشنا می شوند و ایستگاه صلواتی و پذیرایی نیز برقرار است.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری بسیج

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!