با همت امام پایگاه فرهنگی اجتماعی صورت گرفت؛

طرح مادرانه؛ گامی برای تربیت فرزندان موفق

طرح مادرانه؛ گامی برای تربیت فرزندان موفق
مجتبی عظیمی
0
۲۸ آذر ۱۴۰۱

حجت الاسلام مبارک آبادی در کنار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود طرح مادرانه را در راستای آگاهی بخشی به مادران و اصلاح سبک زندگی تربیتی با دعوت از اساتید د ردست اجرا دارد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حمید مبارک آبادی امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله تازه آباد شهرستان بیجار از توابع استان کردستان است.

۲ ماهی می شود که امامت پایگاه اجتماعی را به عهده دارد و سال گذشته نیز در روستای خُرخُره برای خدمت رسانی به مردم و امامت روستا مشغول بوده است.

حجت الاسلام مبارک آبادی در روستای خُرخُره ۲۰ خانواده که مشکل داشتند را با یاری خیرین بیجار به صورت ماهانه مورد حمایت قرار داده بود و با رایزنی با یک تولیدی که در روستای مجاور قرار داشت ۴ نفر در خیاطی مشغول به کار شده اند و تعدادی را برای دریافت وام معرفی کرده است.

او در روستا که بود اگر کسی از دنیا می رفت خودش برای غسل و کفن و تجهیز میت اقدام می کرد و سعی می کرد تا اهالی مجبور نباشند برای این امور هزینه ای پرداخت کنند؛ ایجاد صلح و آشتی بین زوجین تا رفع اختلافات در نزاع ها و ترویج ازدواج آسان از دیگر برنامه های این امام روستا بوده است.

حجت الاسلام مبارک آبادی با ورود به این محله برای نوجوانان کلاس های قرآن و احکام تشکیل داده و گروه سرود نوجوانان مسجد را راه اندازی کرده است.

او برای رونق بخشی به کلاس ها و تشویق نوجوانان با خرید خوراکی و پذیرایی با هزینه شخصی خود تلاش می کند تا نوجوانان لحظات خوشی را داشته باشند و ۲۰ نوجوان پای کار برنامه های مسجد شده و امور مسجد را انجام می دهند.

کلاس قرآن و تفسیر به صورت عمومی نیز در این مسجد برقرار می شود و در کنار آن برنامه های بیان تفسیر و احکام برقرار است و حجت الاسلام مبارک آبادی با همراهی هیئت امناء به صورت مستمر برنامه عیادت از بیماران و سرکشی به خانواده شهدا را دارند و با هدیه ای از آن ها تقدیر می شود.

این امام پایگاه فرهنگی اجتماعی با رویکرد مسائل تربیتی و اصلاح سبک زندگی طرحی را با عنوان «مادرانه» راه اندازی کرده است؛ وی در توضیح این طرح می گوید: اعتقاد داریم اگر مادران در خانه درست مدیریت کنند، می توانیم جامعه سالم داشته باشیم و در این طرح به دنبال آگاهی بخشی به مادران و آشنایی با مسائل تربیتی هستیم؛ دوره ای که حداقل یک ماه طول می کشد و با دعوت از اساتید قرار است به زودی اجرایی شود.

حجت الاسلام مبارک آبادی با یکی از پزشکان رایزنی کرده و هر ماه یک بار جلسه ویزیت رایگان در مسجد برقرار می شود و دومین جلسه این برنامه نیز به زودی برقرار خواهد شد.

برنامه مطالبه گری و دعوت از مسئولان شهری برای حدمت رسانی به مردم نیز در حال پیگیری است و می تواند در گره گشایی از مشکلات محله مثمر ثمر باشد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!