با تلاش امام محله و همراهی بنیاد برکت رقم خورد؛

از ایجاد کارگاه قطعات خودرو تا آموزش خیاطی برای بانوان

از ایجاد کارگاه قطعات خودرو تا آموزش خیاطی برای بانوان
مجتبی عظیمی
0
۲۱ آذر ۱۴۰۱

حجت الاسلام حسینیان با هماهنگی بنیاد برکت، اهدای وام به افراد جویای شغل صورت گرفت که یکی از این موارد منجر به ایجاد کارگاه تولیدی قطعات خودرو شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مهدی حسینیان امام روستای ینگی‌کند خوشه‌مهر از توابع شهرستان بناب آذربایجان شرقی است و امامت مسجد جامع این روستا را به عهده دارد. از سال ۸۷ وارد حوزه علمیه شده و از همان سال های ابتدایی تحصیل به سراغ فعالیت های تبلیغی رفته است.
برنامه های فرهنگی از برگزاری مجالس دعا و برقراری مجالس در مناسبت های ملی و مذهبی و جلسات قرآن با حضور این روحانی تلاش گر در دستور کار مسجد جامع قرار گرفته است. او ارتباطات خوبی با اهالی دارد و جویای مشکلات‌شان هست. برخی هم که مشکل بیماری دارند از آن ها عیادت می کند.
حاج آقای حسینیان با همراهی هیئت امنا و خیرین پیگیر کارهای عمرانی مسجد هم هست و حالا هم ساخت آشپزخانه مسجد را در دستور کار قرار داده اند که در حال اجرا است.
بخشی از وقت این امام محله صرف کارهای دانش آموزی می شود. او با حضور در مدرسه تلاش می کند برنامه های دینی متناسب با آن ها را پیش ببرد. البته همسر او نیز در اجرای برنامه های فرهنگی و دینی برای کودکان و نوجوانان کمک کار او در مسجد است.
حاج آقای حسینیان در خصوص آسیب های اجتماعی هم فعال است. با توجه به فزونی یافتن پدیده طلاق در منطقه او هم دست به کار شده و با ارائه مشاوره به زوجینی که در شرف طلاق بودند تلاش می کند در این مسیر قدم های مثبتی بردارد. با این اقدامات اکثر مواردی که برای مشاوره به این امام محله مراجعه کردند با رفع اختلافات‌شان به زندگی برگشتند.
با کمک بچه های جهادی مسجد و روستا کمک هایی هم به خانواده های بی بضاعت صورت گرفته است. از کمک های معیشتی گرفته تا تعمیرات منازل آن ها. خیرین هم در این زمینه پای کار آمده و مسجد را در این امر کمک کرده اند.
در زمینه اشتغالزایی هم با هماهنگی که با بنیاد برکت صورت گرفته است، ۲۰ نفر از افراد جویای کار برای دریافت وام به این بنیاد معرفی و موفق به اخذ وام شده اند و حالا شغل هایی نظیر پرورش دام مشغول به فعالیت هستند و یک مورد هم موفق به ایجاد کارگاه تولید قطعات خودرو شده است.
در کنار پرداخت وام، در مسجد نیز دوره آموزش خیاطی برای بانوان برگزار شده است تا از این طریق بتوانند درآمد کسب کنند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!