مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب پیشنهاد داد؛

آموزش ناهیان منکر با تشکیل موکب‌های دختران انقلاب در مساجد محله‌ها+صوت و فیلم

آموزش ناهیان منکر با تشکیل موکب‌های دختران انقلاب در مساجد محله‌ها+صوت و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب با اشاره به نقش اثرگذار مساجد به عنوان پایگاه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: تأکید من تشکیل موکب‌های دختران انقلاب در مساجد و محلات و سپس آموزش نوع برخورد با افراد است چراکه با لطافت و برخورد خوب می‌توان افراد را به راحتی جذب کرد.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، بهاره جنگروی مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب با حضور در برنامه تلویزیونی چشمه، به انگیزه تشکیل این مجموعه اشاره و عنوان کرد: انگیزه تشکیل این جریان به چندین واقعه که بر سر راه ما قرار گرفت برمی‌گردد و در واقع جمعی از فارغ التحصیلان که به دنبال اثرگذاری در جامعه بودیم گرد هم آمدیم و به این نتیجه رسیدیم که امر به معروف واجبی است که به فراموشی سپرده شده امری که در روایات نیز بسیار به آن توصیه شده است تا جایی‌که امیرالمومنین(ع) آن را از جهاد بالاتر دانسته‌اند؛ از طرفی در دیدارهای‌مان با خانواده شهدا نیز اکثر خانواده‌ها عنوان می‌کردند که شهیدشان اهل امر به معروف بوده است ضمن اینکه در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب و گفتمان امام خمینی(ره) نیز به این مسئله اشاره و تأکید شده است.

جنگروی در ادامه با اشاره به حجاب به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم امروز گفت: حضرت آقا بیان کردند که همان دشمنی که به دنبال این است که ما موشک و هسته ای نداشته باشیم همان دشمن به دنبال این است که ما حجاب هم نداشته باشیم؛ از طرفی دیگر حجاب برای امام خمینی(ره) نیز به حدی مهم بود که وقتی ایشان متوجه عدم رعایت حجاب توسط بانوان شاغل در برخی از وزارتخانه‌ها شدند از این مسئله دلگیر شدند و فرمودند ما با حضور و فعالیت بانوان در جامعه مشکلی نداریم اما باید با حجاب در جامعه ظاهر شوند.

وی در ادامه بیان داشت: همه این دلایل مذکور ما را برای امر به معروف به صحنه کشاند؛ اما ما کار سختی در پیش داشتیم چراکه این فریضه به فراموشی سپرده شده بود و باید احیاء می‌شد و از طرفی ذهنیت منفی که جریان نفوذی ایجاد کرده بود را نیز باید از میان می‌بردیم.

جنگروی با اشاره به نحوه فعالیت مجموعه دختران انقلاب، اظهار داشت: یکی از کارهای ما جذب دختران ضعیف الحجابی بود که شاید دل‌های‌شان با آرمان‌های انقلاب باشد. ما دو معجزه مغناطیسی برای ارتباط با این افراد داریم که یکی اهل بیت(ع) و دیگری شهدای‌مان هستند به همین دلیل در مناسبت‌های مختلف برنامه و مراسماتی برگزار می‌کنیم و پس از وارد کردن این افراد به هیئتی که داریم به لحاظ اعتقادی کارهایی روی آنان انجام می‌گیرد و در برنامه‌های بزرگی همچون اجتماع‌هایی که داریم این دختران را وارد و در این مراسمات برخی از آنان به اختیار خودشان و در جمع حجاب برتر را انتخاب و چادری می‌شوند.

وی افزود: هیئت دختران انقلاب به صورت هفتگی برگزار می‌شود و این هیئت محفل جهاد تبیین است و کسانی‌که جذب هیئت می‌شوند در واقع وارد خادمی هیئت دختران انقلاب می‌شوند.

جنگروی به دیگر برنامه‌های این مجموعه اشاره و عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های مهم ما اجتماع‌هایی است که هر ساله برگزار می‌کنیم، همچنین شناسایی بانوان بدسرپرست یا سرپرست خانوار و توزیع بسته ارزاق به همراه هدیه حجاب میان آنان، فعالیت در فضای مجازی و برگزاری کرسی‌های آزاد فکری از دیگر فعالیت‌های مجموعه دختران انقلاب می‌باشد.

مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب در ادامه اظهارات خود با قدردانی از سردار رادان به دلیل اهتمامی که برای اجرای قانون حجاب نشان دادند، گفت: در هر کشوری قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود، ما علاوه بر امر به معروفی که در سطح مردمی داریم یک امر به معروف هم در سطح حاکمیت داریم که باید توسط مسئولان انجام گیرد.

وی اضافه کرد: ما که در صحنه کار می‌کنیم با افرادی مواجه هستیم که دل‌های‌شان آماده است و به مرور با لطافت و امر به معروف جذب می‌شوند و کم کم حجاب برتر را انتخاب می‌کنند اما قصد عده ای دیگر هنجارشکنی است که در صورت دریافت تذکر با زبان خوش هم با بدترین شیوه ممکن با شما برخورد می‌کنند که وظیفه مردم در مقابل چنین افرادی تذکر دادن و رد شدن است؛ برای این اقلیتی که مقصودشان هنجارشکنی است باید قانون ورود کند چراکه کار فرهنگی برای هنجارشکن جواب نمی‌دهد و هنجارشکن نیاز به اجرای قانون دارد.

جنگروی همچنین با انتقاد از دستگاه‌های متولی امر حجاب خاطرنشان کرد: بالغ بر ۲۰ دستگاه متولی در این زمینه وجود دارد اما در حال حاضر فقط نیروی انتظامی ورود کرده و باید دیگر دستگاه‌ها نیز پای کار بیایند و وظایف خود را در این مسئله انجام دهند؛ چراکه ورود نیروی انتظامی رافع مسئولیت از مجموعه‌های مردمی و دیگر دستگاه‌های ذی ربط نیست.

وی سپس با اشاره به فتنه‌های اخیر گفت: از این فتنه‌ها که مهندسی شده بود، خداوند ما را سربلند بیرون آورد اما در این آشوب‌ها خون شهدایی فقط برای دفاع از اینکه چادر از سر کسی کشیده نشود ریخته شد، در نتیجه ما این همه شهید ندادیم که تا این حد انفعال از سوی مسئولان در زمینه حجاب اتفاق بیفتد.

جنگروی آزادی که غرب القا می‌کند را دروغی بزرگ خواند و بیان داشت: در غرب به زن به عنوان یک صنعت پول ساز نگاه می‌شود و خانواده در غرب معنایی ندارد؛ این آزادی که غرب از آن دم می‌زند، آزادی دروغینی است که می‌خواهند ایران را هم مبتلا به آن کنند تا نهاد ارزشمند خانواده، رو به انحطاط رود؛ چراکه آنان بر اثرگذاری کانون گرم خانواده و در رأس آن زن واقف هستند.

وی سپس با اشاره به اهمیت مساجد و نقش اثرگذار آن تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که «مسجد در کنار معنویاتی که دارد، باید مرکز مقابله با دشمن باشد» و شهید حاج قاسم سلیمانی نیز درخصوص مسجد گفتند که «مساجد باید در محلات اثرگذاری داشته باشند» بنابراین تأکید من تشکیل موکب‌های دختران انقلاب در مساجد و محلات و سپس آموزش نوع برخورد با افراد است چراکه با لطافت و برخورد خوب می‌توان افراد را به راحتی جذب کرد.

جنگروی با بیان اینکه هر مسجد باید محله خود را مدیریت کند، گفت: برگزاری جمع های شاد و اردوهای مفرح برای جذب نوجوانان و سپس آموزش نحوه کنشگری به آنان برای ورود به این فضا از اقداماتی است که باید انجام گیرد.

وی در پایان با اذعان به اینکه امر به معروف واجبی است که قضا ندارد، عنوان کرد: در وهله اول لحن خوب در جذب افراد بسیار تأثیرگذار است و در وهله دوم که جذب صورت گرفت باید کارهای اقناعی انجام گیرد تا ان شاءالله هدف حاصل شود.

false خانم جنگروی

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!