مسجدی‌هایی که اجازه ندادند کرونا شادی مومنانه را از مردم بگیرد

مسجدی‌هایی که اجازه ندادند کرونا شادی مومنانه را از مردم بگیرد
مجتبی عظیمی
0
۱۴ اسفند ۱۴۰۰

مسجد امام علی (ع) محله گلستان (همدان) به همت و همراهی حجت الاسلام «وحید داوری»، امام محله جوان و پرتلاش خود ازجمله مساجدی است که اجازه نداده کرونا برنامه های مناسبتی آن را تعطیل کند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، اگرچه در طول دو سال گذشته و در پی شیوع کرونا بیشتر فعالیت های حضوری در مساجد به منظور مقابله با این ویروس منحوس متوقف شده و بسیاری از برنامه ها تحت تاثیر شرایط کرونایی کشور قرار گرفته اند اما مسجدی ها از همان ابتدای شیوع کرونا به طرق مختلف وارد میدان مقابله با این بیماری و آسیب هایش شدند؛ از یکسو فعالیت های جهادی در تامین اقلام بهداشتی و ماسک و توزیع رایگان آن میان مردم و از دیگر سو مشارکتی فعال در رزمایش مواسات و کمک مومنانه که هم اکنون نیز در قالب نهضت مواسات به ویژه در آستانه نوروز ۱۴۰۱ ادامه دارد.

مساجد و مسجدی ها در گرامیداشت مناسبت ها نیز در ایام کرونا سنگ تمام گذاشتند و اجازه ندادند این ویروس منحوس، مناسبت های مذهبی ملی ما را به حاشیه براند، بلکه با ابتکاراتی همچون راه اندازی کاروان های شادی خودرویی، برگزاری جشن ها و مراسم های سوگواری در فضای باز و همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی مردم را با شادی و غم اهل بیت(ع) همراه کردند.

مسجد امام علی (ع) محله گلستان (همدان) به همت و همراهی حجت الاسلام «وحید داوری»، امام محله جوان و پرتلاش خود ازجمله مساجدی است که اجازه نداده کرونا برنامه های مناسبتی آن را تعطیل کند.

چنان که به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهرای مرضیه(س) و همزمان با روز گرامیداشت مقام مادر بچه های این مسجد با تقدیم گل به مادران خود و بوسیدن دستان آنها، به جشن و شادی پرداختند.

دیگر ویژه برنامه این مسجد در هفته های اخیر، ویژه برنامه سالروز ولادت مولای متقیان(ع) و روز گرامیداشت مقام پدر بود که طی آن به کمک پایگاه خواهران و برادران بسیج مسجد ویژه برنامه تقدیر از پدران با حضور بچه های مسجد، تبیین جایگاه پدر با هدف فرهنگسازی تکریم مقام پدران و برپایی ایستگاه صلواتی انجام شد.

برگزاری جشن خیابانی مبعث پیامبر(ص) با همکاری مرکز خدمات حوزه علمیه، از دیگر اقدامات این مسجد و امام محله پرتلاش آن برای ترویج شادی های مومنانه در میان مردم در آستانه نوروز است. توزیع بسته های فرهنگی میان شرکت کنندگان از بخش های این جشن بود. با توجه به حرکت کاروان شادی خودرویی عثد مبعث پیامبر اکرم(ص)، مسجد برای اهالی‌ای که خودرو نداشتند اتوبوسی را کرایه کرد تا در طول مسیر همراه دیگر مسجدی ها در جشن مبعث رسول مهربانی(ص) شرکت کنند.

 

بیشتر بخوانید: امامی که مسجد را پایگاه ازدواج آسان کرده است

 

مداحی و مولودی خوانی و اجرای گروه سرود از دیگر بخش های این جشن خیابانی بود که با استقبال اهالی کوی گلستان همراه شد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!