امام روستایی که همراهی مردم را عامل همه اتفاقات خوب می داند

امام روستایی که همراهی مردم را عامل همه اتفاقات خوب می داند
مجتبی عظیمی
0
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

حجت الاسلام چابک فعالیت های خوبی را در حوزه اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانوار انجام داده است؛ با این حال او همه این اقدامات را مرهون تلاش مردم می داند و معتقد است که این مردم هستند که کارها را پیش می برند.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام داود چابک، امام روستای فروان از توابع شهرستان آرادان سمنان. روستایی با جمعیت ۶۵۰ نفر جمعیت که مردم آن گویشی مازندرانی دارند.
از اوضاع و احوال روستا و فعالیت های حاج آقای چابک که پرسیدیم، متوجه شدیم که بخشی از وقت او صرف حل منازعات و اختلافات بین افراد می شود و با کمک ریش سفیدان و امام جمعه تلاش می کند تا اختلافات در درون روستا حل و فصل شود و کار به محکمه نرسد.
اشتغالزایی هم دغدغه دیگری است که این امام روستا به دنبال آن است. گروه هدف این کار زنان سرپرست خانوار هستند. او برای این منظور چند کار را انجام داده است. ابتدا یکی از مغازه های مسجد را به همراه تجهیزات در اختیار دو تن از بانوان قرار داده است که در آن به پخت نان سنتی می پردازند و از این راه کسب درآمد می کنند.
از سوی دیگر در یکی از مغازه های مسجد کارگاه تولید رشته با همت بانوان و پیگیری های حاج آقا و حمایت خیرین راه اندازی شده است. در این کارگاه ۱۵ بانو به طور مستقیم مشغول به کار شده اند و اگر افرادی را هم که به طور غیر مستقیم مشغول به کار شده اند به حساب بیاوریم این افراد به ۴۰ نفر می رسند.
یکی از مغازه های مسجد هم در اختیار یکی از بانوان قرار دارد که تبدیل به سوپرمارکت شده است. به گفته این امام روستا برای تجهیزات این مغازه ها بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
حجت الاسلام چابک در سخنان خود بر تعامل بسیار خوب مسجد با بسیج محله صحه می گذارد و می گوید: مسئول بسیج بسیار فعال است و بسیاری از کارها به عهده اوست. گشت شبانه با هدف حفظ امنیت روستا برقرار است.
وی فعالیت های انجام شده را حاصل همت و تلاش مردم می داند و می گوید: این مردم هستند که کارها را پیش می برند. خیرین در مناسبت های مختلف به ما کمک می کنند. برای تهیه بسته های معیشتی خود اهالی دست به کار می شوند.
فعالیت های جهادی روستا نیز توسط بچه های بسیجی صورت می گیرد. ساخت سرویس بهداشتی مدرسه و انجام تعمیرات منازل نیازمندان از کارهای این بچه های جهادگر است. تاکنون ۸ مورد تعمیر منازل نیازمندان انجام شده است.
به گفته حاج آقای چابک با هدف آزادی زندانیان مردم روستا کمک هایی را اهدا کرده اند که در نتیجه دو نفر از زندانیان جرائم نقدی آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.
ایجاد ایستگاه سلامت و توزیع اقلام بهداشتی و نیز اهدای اقلام جهیزیه از دیگر اقداماتی است که توسط خیرین و با پیگیری این امام روستا انجام شده است.

در دیگر رسانه ها:
خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!