امام روستای ابوچناری خراسان رضوی عنوان کرد؛

رسانه؛ عاملی برای موفقیت طلاب در عرصه تبلیغ

رسانه؛ عاملی برای موفقیت طلاب در عرصه تبلیغ
مجتبی عظیمی
0
۱۲ شهریور ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام فروتن گفت: اگر طلبه ای بخواهد در عرصه تبلیغ موفق باشد و عملکرد خوبی داشته باشد باید از ابزار رسانه بی‌بهره نباشد و روایتگری از طریق رسانه موجب شناساندن ابعاد مختلف مساجد به افراد است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام محمدامین فروتن امام روستای ابو چناری شهرستان جغتای استان خراسان رضوی، با توجه‌ به برگزاری پویش روایت روشنایی از سوی مرکز رسانه بنیاد هدایت، رسانه را یکی از ملزومات تبلیغ برشمرد و گفت: اگر طلبه‌ای بخواهد در عرصه تبلیغ بهترین عملکرد را دارا باشد و بیشترین اثر را در جامعه بگذارد استفاده او از ابزار رسانه مورد تأکید است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه‌ به تاکید رهبر معظم انقلاب به استفاده و بهره‌گیری از رسانه و فضای مجازی یک طلبه می‌تواند خدمات خوبی را از این طریق ارائه دهد.
حجت‌الاسلام فروتن به گستردگی زمانی و مکانی رسانه و فضای مجازی اشاره و افزود: با تبلیغ در رسانه پا را فراتر از مکان مسجد می‌گذاریم و بیشتر از زمان حضور در مسجد می‌توان فعالیت کرد.
امام روستای ابو چناری آشنایی با ابعاد مختلف مسجد را از ثمرات روایتگری دانست و بیان کرد: چه افرادی که در مسجد حاضر می‌شوند و چه افرادی که حضور ندارند در مسجد از طریق روایتگری با ابعاد مختلف فعالیت‌ها در مسجد آشنا می‌شوند و در نتیجه موجب جذب افراد بیشتر در مسجد می‌شود.
وی به ثمره روایتگری در رسانه برای روایت کننده اشاره و افزود: تولید محتوا در روایتگری ثمره دیگر آن است و روایت کننده از طریق فیلم و محتوایی که تولید کرده می‌تواند اشکالات و نقاط ضعف کار خود را دریابد و در صدد رفع آن بر آید.
حجت‌الاسلام فروتن در بیان ثمره دیگر روایتگری عنوان کرد: نتیجه دیگر روایتگری در فضای مجازی تشویق دیگر افراد و الگوگیری از ایده‌ها است که خود موجب هم‌افزایی در امور فرهنگی می‌شود.
وی در پاسخ به اینکه بعضی روایتگری را منافی اخلاص و قصد قربت می‌دانند، گفت: به نظر من بستگی به نیات افراد دارد و قصد قربت و اخلاص یک مسئله درونی است و ممکن است فردی با اخلاص تمام کاری را انجام دهد و رسانه‌ای هم شود، ولی رسانه مانند لب پرتگاه است و شخصی که وارد این فضای می‌شود باید خود را مجهزتر کند و بیشتر مراقبت کند.
حجت‌الاسلام فروتن در پایان به تجربه خود در روایتگری در فضای مجازی و رسانه اشاره و عنوان کرد: بازخوردهای مثبت و منفی افراد هنگام انتشار مطالب در رسانه‌ها و گروه‌های مختلف موجب پیشرفت می‌شود و می‌توان از آن‌ها بهره گرفت.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!