تلاش‌های امام و شریکه الامام برای رونق روستا

تلاش‌های امام و شریکه الامام برای رونق روستا
رضا رفیعی‌مهر
0
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام عنایتی فر به همراه همسرش هم مشکلات روستا را پیگیری می کنند و هم کلاس های نمددوزی، آموزش قرآن و دیگر کلاس ها را برگزار می کنند تا رونق بخش دین و دنیای اهل روستا باشند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، بازاره قارناس روستایی با ۳۵۰ خانوار جمعیت است که در شهرستان مانه و سملقان خراسان شمالی واقع است. حجت الاسلام حسین عنایتی فر روحانی جوان ۲۵ ساله ای است که نزدیک به ۲ سال است که امامت روستا را به عهده گرفته و تلاش می کند تا حد ممکن مشکلات روستا را پیگیری کند تا به این شکل خدمتی به اهالی کرده باشد.
از جمله مشکلاتی که بخشی از اهالی با آن دست به گریبان هستند مسائل معیشتی است. به همین منظور حاج آقای عنایتی فر تلاش کرده تا با مشارکت اهالی این افراد را شناسای کند. حالا با شناسایی این افراد کمک های خیرین و نهادهای مربوطه به دست نیازمندان واقعی می رسد.
البته مسجد جامع روستا مرکز نیکوکاری هم دارد که علاوه بر کمک به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد تا حد ممکن خانواده های نیازمند را که مورد حمایت نهادها نیستند را تحت پوشش قرار می دهد.
حجت الاسلام عنایتی فر در خصوص اشتغال زایی می گوید: به طور مستقیم خودم وارد این عرصه نشده ام اما با کمک دهیار و مسئولان روستا برگزاری کلاس های آموزشی مشاغل را دنبال می کنیم و قرار است دوره های آموزشی خیاطی و آرایشگری به زودی در روستا برگزار شود که بیشتر مخاطب این برنامه ها خانم ها هستند.
یکی از موضوعاتی که به خاطر آن این امام روستا و همسرش مورد رجوع مردم هستند مسائل و مشکلات خانواده ها است. خوشبختانه زوج هایی که تا به حال برای رفع اختلافات بین خود به حاج آقا مراجعه کرده اند مشکلاتشان رفع شده است.
از آن جایی که همسر این امام محله هم در ارائه مشاوره دستی دارد خانواده زمینه را مناسب می بینند تا برای رفع مشکلاتشان این خانواده را امانتدار بیابند و سراغ آن ها بیایند.

همسر حاج آقای عنایتی فر هم کلاس های جداگانه ای برای دختران و بانوان برگزار می کند. از جمله نمددوزی که برای دختر خانم ها جذابیت بالایی دارد و همین رونق بخش کلاس های دیگر دختران از جمله کلاس قرآن هم شده است.
کلاس های قرآن و احکام پسران هم که توسط حاج آقا برگزار می شود و بچه های روستا با او همراه هستند. قرآن می آموزند، مکبری یاد می گیرند و احکامشان تقویت می شود.

حاج آقای عنایتی فر برای رفع مشکلات روستا منتظر نمی نشیند آنجا که با پیگیری از مسئولان حل می شود پیگیری می کند و آنجا که باید خودش وارد عمل شود، آستین بالا می زند؛ مانند رنگ مدرسه و تعمیرات آن که با کمک همراهی جوانان وارد عمل شده و کار را پیش برده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!