۳۰ سال مجاهدت یک امام محله در مناطق تلفیقی

۳۰ سال مجاهدت یک امام محله در مناطق تلفیقی
مجتبی عظیمی
0
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام قره خانی بیش از ۳۰ سال است که با توانایی در عرصه‌های علمی برای گسترش معارف اهل بیت(ع) تلاش می‌کند و اکنون قریب یک سال است که روستای نودیجه را برای فعالیت‌های فرهنگی انتخاب کرده است. احیای مساجد روستا، پیگیری حل مشکلات مردم و نیازمندان و توسعه فعالیت‌های قرآنی محور اصلی فعالیت‌های این امام محله است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام عبدالمجید قره خانی امام روستای نودیجه از توابع گرگان در استان گلستان است.

این روستا، ۳ مسجد دارد و حجت الاسلام قره خانی ۱۰ روز از ماه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) و ۱۰ روز دوم را در مسجد جامع و ۱۰ روز پایانی نیز در مسجد صاحب الزمان(عج) نماز جماعت و برنامه های فرهنگی دارد؛ جمعه ها نیز در حسینیه شهید سپهری این روستا برنامه دعای ندبه برقرار است. این امام محله برای برقراری فعالیت های فرهنگی و برنامه های رسیدگی به مردم و نیازمندان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند.

حجت الاسلام قره خانی از سال ۶۳ طلبه شده و در کنار درس‌های عمومی حوزه در شهر مقدس قم، در دوره های آموزشی مبلغین مناطق اهل سنت شرکت کرده و دوره های تربیت مربی کودک و نوجوان را گذرانده تا بتواند در عرصه تبلیغ دین و ترویج معارف اهل بیت(ع) توانایی لازم را داشته باشد. از سال ۷۲ در گنبد کاووس برنامه های تبلیغی داشته و در کنار آن بیش از ۳۰ سال است که در استان های مختلف برای تبلیغ و گسترش معارف اهل بیت(ع) تلاش کرده است.

این امام محله در کنار برگزاری کلاس ها و برنامه های قرآنی و معرفتی برای جوانان و نوجوانان، جلسه قرآنی نیز برای افرادی با سنین ۴۰ سال به بالا در نظر گرفته که این جلسه روخوانی قرآن برای بانوان نیز به همت یکی از خواهران برگزار می شود.

در ماه رمضان نیز در کنار نماز جماعت و سخنرانی، برنامه جزء خوانی قرآن کریم به صورت روزانه برقرار بود و در شب های قدر برنامه افطاری با همت اهالی برپا شده بود.

حجت الاسلام قره خانی پای درد و دل نیازمندان می نشیند و پیگیر مشکلات مردم بوده و با مسئولان در راستای حل مشکلات رایزنی کرده و به قدر توان با کمک مردم به حل مشکلات آن ها می پردازد.

ترویج سبک زندگی و ازدواج آسان از دیگر فعالیت های این امام است؛ همچنین او با حضور در کمپ ترک اعتیاد و ارتباط گیری مناسب با افرادی که موفق به ترک شده اند، تلاش می کند تا با امید دهی به این عزیزان زمینه عدم بازگشت به اعتیاد را فراهم کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!