حجت الاسلام والمسلمین طائب:

مسجد؛ مهم‌ترین مرکز جهاد تبیین/ امام زمان منتظر قیام مسجدی‌هاست

مسجد؛ مهم‌ترین مرکز جهاد تبیین/ امام زمان منتظر قیام مسجدی‌هاست
حسین فلاح مراد
0
۱۲ آذر ۱۴۰۱

حجت الاسلام والمسلمین طائب با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: اگر نماز جماعت به درستی در مساجد اجرا شود، لوازم دیگر آن را نیز با خود خواهد داشت. مساجد، مردم را پای کار امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی آوردند؛ امام زمان(عج) نیز برای قیام، منتظر مسجدی هاست.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، نشست ملی جهاد تبیین به یاد شهید مدافع امنیت با عنوان «آرمان عزیز» از امروز به منظور هم‌آهنگی شبکه امامان محله کشور در مجتمع فرهنگی نور قم آغاز شد؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار در مراسم افتتاحیه این نشست، جهاد تبیین را اقدامی در برابر هجوم تحریف توصیف کرد و گفت: کار دشمن تحریف است و جهاد تبیین به معنی شکست این تحریف است. دشمن اگر اسلحه ای هم به کار می برد در جهت تکمیل تحریف است. این موضوع را در ماجرای حضرت آدم و شیطان هم می بینیم؛ شیطان علیه او اسلحه ای به کار نبرد بلکه با قلب واقعیت و تحریف کار خود را پیش برد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار آیه «فَوَسْوَسَ إِلَیْهِ الشَّیْطَانُ قَالَ یَا آدَمُ هَلْ أَدُلُّکَ عَلَى شَجَرَهِ الْخُلْدِ وَمُلْکٍ لَا یَبْلَى» را یادآور شد و افزود: هرکس علیه حق کار می کند شاگرد شیطان است. آنچه سخنان شیطان را برای آدم باورپذیر کرد تکرار بود و دشمن هم با تکرار دروغ خود را برای ما باورپذیر می کند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها استاد تحریف هستند، عنوان کرد: مبارزه با تحریف نوعا کار دشواری است برای همین نام آن را جهاد گذاشته اند. شهید حاج قاسم در پاسخ به کسی که خواسته بود او را به سوریه ببرد، فرمود گلوله خوردن آسان است اما ایستادگی و دفاع از حق دشوار است.

حجت الاسلام والمسلمین طائب با معرفی گروه های مختلف دخیل در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: مجاهدین خلق، کومله، حزب دموکرات، رادیکال های اصلاح طلب اصحاب فتنه اخیر بودند و متأسفانه برخی از جوانان ما نیز فریب خوردند و با این جریان همراه شدند. کاری که ما باید انجام دهیم این است که جوانان خود را دریابیم و آن ها را روشن کنیم.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار را مرکز جهاد تبیین دانست و گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت افزاری بلکه به صورت نرم افزاری آن ها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند. در کنار مساجد، فرهنگسراها ساخته شد و کم کم مساجد از رونق افتاد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد باید مرکز ارتباطات باشد، بیان کرد: اگر نماز جماعت به درستی در مساجد اجرا شود، لوازم دیگر آن را نیز با خود خواهد داشت و صرفاً به خواندن دو وعده نماز اکتفا نمی شود. مساجد، مردم را پای کار امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی آوردند؛ امام زمان(عج) نیز برای قیام، منتظر مسجدی هاست.

حجت الاسلام والمسلمین طائب افزود: ما امروز در اوج قدرت هستیم و به همین دلیل است که این فتنه اخیر را ایجاد کرده اند. منتظر پایان این فتنه ها نباشید؛ ما مدام با این فتنه ها روبرو خواهیم شد. فتنه یکی از سنت های الهی است برای شناخته شدن حق از باطل؛ بنابراین در همه عصرها فتنه و فتنه گر وجود خواهد داشت. خدا در هیچ دوره ای فتنه را قطع نمی کند تا جامعه اسلامی آنقدر آمادگی پیدا کند که دیگر هیچ فتنه ای نتواند آنها را فریب بدهد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: آنگونه که امام حسین(ع) هل من ناصر ینصرنی گفت امام زمان(عج) هم طلب یاری کرده و ما پاسخ داده ایم اما فتنه ها بر سر راه ما است و با وجود این فتنه ها باید بر عهد خود بمانیم؛ مهم این است که تا آخر بمانیم. یکی از ویژگی هایی که برای جهاد تبیین ضرورت دارد شرح صدر است. نباید اینگونه باشد که با یک بد و بیراه گفتن کنار بکشیم. جهاد تبیین و دفاع از حق نیاز به سعه صدر و دلسوزی دارد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:
خبرگزاری صداوسیما

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

خبرگزاری رسا

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری تقریب

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!