با اهتمام امام محله و با همراهی بسیجیان مسجد صورت گرفت؛

از برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس تا برپایی جشن در مدارس کمال شهر

از برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس تا برپایی جشن در مدارس کمال شهر
مجتبی عظیمی
0
۱۰ مهر ۱۴۰۲

بچه های بسیجی مسجد موسی بن جعفر(ع) کمال شهر با همراهی امام محله پای کار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی محله و شهر هستند؛ از کمک های معیشتی به خانواده های نیازمند تا ساخت و تعمیر منازل محرومین؛ هفته دفاع مقدس نیز با برگزاری نمایشگاه حال و هوای محله را به یاد روزهای جبهه و جنگ معنویت بخشیدند و روایتگر جنگ و ایثارگری های رزمندگان شدند. حضور در مدارس و برگزاری جشن های یادبود دفاع مقدس نیز بخش دیگری از ادای دین این امام محله و بسیجیان به دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمدحسین طالبی امام محله مسجد امام موسی بن جعفر(ع) در کمال شهر کرج است و ۱۶ سالی می شود که در این مسجد به اقامه نماز و خدمت رسانی به مردم می پردازد.

حجت الاسلام طالبی در کنار همه فعالیت هایی که در این مسجد داشته اند ارتباط خوبی با جوانان و نوجوانان دارند و با کمک این افراد و با روحیه بسیجی که دارند کارهای فرهنگی و اجتماعی را پیش می برند.

همزمان با هفته دفاع مقدس نیز با کمک بچه های بسیجی مسجد اقدام به برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس کردند و ۱۵ نفر از این بسیجیان پای کار نمایشگاه بودند که از ابتدای هفته گذشته به مدت یک هفته در مسجد دایر بود و مردم برای بازدید می آمدند.

در این نمایشگاه برخی از ادوات نظامی با هماهنگی لشکر سیدالشهدا(ع) به نمایش در آمده و در کنار آن بخشی به وصیتنامه های شهدا اختصاص پیدا کرده بود و تابلوهای دفاع مقدس نیز از کوچه تا داخل نمایشگاه قرار داده شده بود.

برپایی غرفه کودک و جشن در ۲ روز آخر و روایتگری دفاع مقدس توسط بسیجیان از دیگر برنامه های نمایشگاه بود و در شب آخر نیز برنامه شبی با شهدا و هیئت برگزار شد.

اکران فیلم سینمایی در میدانگاه مقابل مسجد و برقراری موکب پذیرایی و گروه های سرود نیز بخش دیگری از نمایشگاه بود که بسیج خواهران نیز مشارکت فعالی در این نمایشگاه داشتند.

یکی از برنامه های حجت الاسلام طالبی در هفته دفاع مقدس حضور در ۳ مدرسه کمال شهر بود که با همراهی بسیجیان مسجدی و مجری گری خود حاج آقا صورت گرفت و جشن های خوبی در این مدارس برگزار شده و مراسم جشن مدرسه مطهری کمال شهر و سرودخوانی دختران مدرسه که سرود دختر ایران را خواندند، در مقابل مدرسه ای که در کرمان اقدام به هنجارشکنی کرد.

بچه های جهادی مسجد پای کار فعالیت های محرومیت زدایی و جهادی نیز هستند و از ابتدای سال تاکنون ۴ خانه محروم را که کمیته امداد معرفی کرده بود، اصلاح و بازسازی کرده اند و در این طرح ها هر آنچه که لازم بود از لوله کشی تا ساخت سرویس بهداشتی و تعمیر کامل خانه یک پیرزن که دیگر سقف خانه نیز در حال تخریب بود با همت و حضور امام محله و بچه های جهادی و با روحیه بسیجی صورت گرفت.

برگزاری جشن های میدانی و راه اندازی هیئت جوانان و نوجوانان محبان الحسن(ع) که ۶ سال است در شب های جمعه فعال است از دیگر کارهای این امام محله است.

حجت الاسلام طالبی در طول سال نیز در  مدارس حضور پیدا می کند و اردوهای مختلفی مانند زیارت مشهد و… با حضور او برگزار شده است. اربعین امسال نیز با اهتمام امام محله و کمک یک خیّر ۲۳ نفر زائر اولی از بچه های مسجد با کمک هزینه  ۲ میلیونی راهی کربلا شد.

۱۷۰ خانوار تحت پوشش مرکز نیکوکاری مسجد هستند و  ۱۰۰ پک لوازم التحریر نیز به دانش آموزان مسجد تحویل شد.

کمک های معیشتی، کمک اجاره و تأمین کمک هزینه ودیعه مسکن و خدمات پزشکی به بیماران نیازمندان از دیگر خدماتی است که در این مسجد ارائه می‌شود.

در یکی از فعالیت های خداپسندانه با همت و پیگیری حاج آقا طالبی وساطت در ازدواج جوانان مؤمن نیز در این محله رقم خورده و چند نفر از بچه های مسجد به یکدیگر معرفی شده و با هماهنگی خانواده ها اقدام به آشنایی و ازدواج و تشکیل خانواده داده اند.

جریان مطالبه گری برای رفع مشکلات از مسئولان نیز توسط این امام محله بارها و بارها اتفاق افتاده و با پیگیری های حجت الاسلام طالبی مسئولان نیز در مسیر خدمت به مردم تلاش‌هایی داشته‌اند.

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!