امام محله ای که دغدغه اش رفع مشکلات ایتام است

امام محله ای که دغدغه اش رفع مشکلات ایتام است
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۲ تیر ۱۴۰۱

از اقدامات حجت الاسلام حاجبی نروک حمایت از کودکان یتیم است. او با کمک خیرین هزینه درمان چند کودک بیمار را تهیه و نسبت به درمان آن ها اقدام کرده است. او برای رفع مشکلات بچه های ایتام کارهای متنوع دیگری را نیز رقم زده است. از تهیه شیرخشک برای کودکان تا خرید دام و استفاده از عواید آن برای رفع نیاز این بچه ها.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسن حاجبی امام روستای کولگان از توابع بخش زهکلوت استان کرمان است و در مناطق هدف بنیاد علوی فعالیت می کند. روحانی که با همکاری اهالی روستا، هیئت امنای مسجد و بچه های جهادی تلاش می کند تا حد امکان مشکلات روستا را برطرف کند.

یکی از اقدامات خوب حاج آقای حاجبی تلاش در راستای رفع مشکلات ایتام است. او بیماران خاص به خصوص ایتامی که درگیر بیماری     بوده اند را شناسایی کرده و با معرفی به خیریه حالا این بچه ها با تأمین هزینه لازم درمان شده اند. تهیه شیر خشک برای چند نفر از کودکان یتیم از دیگر فعالیت های این امام روستا است.

با کمک اهالی غسالخانه روستا کلنگ زنی و تا کنون برای ساخت آن ۱۱ میلیون از مردم جمع آوری شده است.

برنامه های فرهنگی مختلف در مسجد امام حسین(ع) با همت حجت الاسلام حاجبی و اهالی روستا برقرار است و برگزاری دعای ندبه به صورت مستمر از جمله این برنامه ها است.

این امام روستا برای اشتغالزایی هم کارهایی را انجام داده است. او با کمک خیرین نسبت به خرید چند دام برای خانواده های ایتام اقدام کرده است تا از این طریق صاحب درآمد شوند. به گفته حاج آقا این طرح قرار است با مشارکت خیرین گسترش یابد. تهیه کولر آبی برای یکی از خانواده های نیازمند از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

حاج آقای حاجبی در رفع اختلافات خانوادگی و صلح و سازش هم فعال است و با وساطت او چندین مورد اختلاف خانوادگی ختم به خیر شده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!