از برگزاری جشن یک سالگی گروه سرود «سلیمانی‌ها» تا تهیه فیلم کوتاه «آرمان عزیز»؛

موفقیت یک مسجد در عرصه جهاد تبیین ویژه نوجوانان با تکیه بر فعالیت‌های هنری

موفقیت یک مسجد در عرصه جهاد تبیین ویژه نوجوانان با تکیه بر فعالیت‌های هنری
مجتبی عظیمی
0
۰۴ اسفند ۱۴۰۱

امام محله مجتمع مسکن مهر شهرستان لنگرود از برگزاری جشن یک‌ سالگی گروه سرود «سلیمانی‌ها» خبر داد و با توجه نقش و کارکرد این‌گونه فعالیت‌ها در عرصه جهاد تبیین ویژه کودکان و نوجوانان و اشتیاق آنها به فعالیت‌های هنری، گفت: فیلم کوتاه «آرمان عزیز» را نیز در دست تولید داریم که شرح حال یکی از بچه های مسجد است که با خواندن یکی از دست‌نوشته‌های شهید علی‌وردی متحول شد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مجتبی ضابطی امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مجتمع مسکن مهر شهرستان لنگرود، در گفت‌وگویی از برگزاری نخستین سالگرد راه‌اندازی گروه سرود «سلیمانی‌ها» خبر داد و اظهار کرد: گروه سرود سلیمانی‌ها وابسته به کانون فرهنگی هنری «شهید محسن فخری‌زاده» در جوار مسجد صاحب الزمان(عج)(حقیقت‌جو) لنگرود سال گذشته راه اندازی شد و در طول این مدت کوتاه توانسته منشأ برکات بسیار شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری «شهید محسن فخری‌زاده» با توجه به نقش گروه‌های سرود در عرصه جهاد تبیین و تأثیر آن بر روی کودکان و نوجوانان، گفت: از این رو، جشن نخستین سالگرد آغاز به کار این گروه امروز (چهارشنبه، ۳ اسفندماه) در مسجد الزهراء(س) مجتمع مسکن مهر شهرستان لنگرود با حضور گسترده دانش‌آموزان و خانواده آنها برگزار شد.

وی ادامه داد: رونمایی از اثر جدید گروه سرود سلیمانی‌ها با عنوان «خورشید کربلا» برنامه اصلی این جشن بود. آهنگسازی و تنظیم این اثر توسط آرش خوشحال انجام و شعر آن توسط حجت الاسلام مهدی شریفی سروده شده و کار در خانه بسیج استان گیلان ضبط شده است.

حجت الاسلام ضابطی درباره تعداد آثار تولید شده توسط گروه سلیمانی‌ها در طول یک سال فعالیت خود، ابراز کرد: قطعاتی همچون «اِشْفَعْ لَنا» با محوریت حضرت فاطمه معصومه(س)، «عید خدا» و «ای شهید» از جمله این آثار است.

وی درباره جزئیات جشن یک‌سالگی تشکیل گروه سلیمانی‌ها، ابراز کرد: اجرای عروسکی گروه هنری «شاپرک»، رونمایی از قطعه سرود «خورشید کربلا» و تقدیر از اعضای گروه که در طول یک سال گذشته همراهی و همکاری داشته اند از بخش های این جشن بود.

حجت الاسلام ضابطی ادامه داد: علاوه بر امام جمعه شهرستان لنگرود، رؤسای ادارات کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه، معاون سیاسی فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و جانشین سپاه شهرستان نیز در این جشن و مراسم تقدیر از بچه های مسجد صاحب الزمان(عج) حضور داشتند. بنابر هماهنگی های به عمل آمده در شبکه استانی باران، نیز این مراسم به صورت زنده به روی آنتن رفت.

وی ابراز کرد: گروه سرود سلیمانی ها ابتدا با هشت نفر کار خود را آغاز کرد و در طول یک سال گذشته به تدریج بر نفرات آن افزوده شد و اکنون این گروه با ۲۵ نفر مشغول به تولید اثر است.

حجت الاسلام ضابطی با اشاره به اشتیاق بچه های مسجد صاحب الزمان(عج) به فعالیت های هنری، خاطرنشان کرد: همسو با این علاقه مندی و انگیزه، فعالیت های هنری اعم از سرود، نمایش، فیلم کوتاه و … در کانون فرهنگی هنری صاحب الزمان(عج) تولید می شود. چنان که اکنون فیلم کوتاه و سه دقیقه‌ای «آرمان عزیز» در دست تولید است و تا پایان اسفند به اتمام می رسد. این اثر شرح حال یکی از بچه های مسجد را که با خواندن یکی از دست‌نوشته های شهید آرمان علی‌وردی متحول شد، به تصویر می کشد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!