نگاهی به مجاهدت‌های حجت الاسلام حق‌نیا؛

برنامه‌های فرهنگی این امام محله کاسبی مواد فروشان را کساد کرد

برنامه‌های فرهنگی این امام محله کاسبی مواد فروشان را کساد کرد
مجتبی عظیمی
0
۲۲ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام حق نیا در مسجد و مدرسه به کار فرهنگی و شبکه سازی دانش آموزان و جوانان می‌پردازد و معتقد است کارهای فرهنگی مانع از آسیب‌های اجتماعی می شود؛ با همت او و اهالی محله عوامل مؤثر در اعتیاد نیز کاهش پیدا کرد و بازار گرم مواد فروشان در این محله کساد شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سامان حق نیا ۳ سالی می‌شود که امام محله مسجد جامع لنده از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد است و نزدیک ۱۰ سالی است که امر مبارک تبلیغ دین می‌پردازد.

حجت الاسلام حق نیا می‌گوید: از سال های اول در این شهر طرح مهدویت را اجرا کردیم و حدود ۹۵۰ دانش آموز در این کلاس ها شرکت کردند که به مدت سه سال برگزار شد و از بین دانش آموزان برای کارهای فرهنگی خود شبکه سازی کرده ایم. او در مدرسه متوسطه اول فارابی نیز برنامه دانش آموزی دارد؛ هر روز از نماز ظهر تا غروب را در مدرسه می گذراند.

حضور در کلاس ها و حتی زنگ های تفریح در کنار دانش آموزان از فعالیت اوست و می گوید هدف ما این است که کار تشکیلاتی یاد بچه ها بدهیم و هم اکنون نیز در تدارک مسابقه « پایی که جا ماند» در عرصه کتابخوانی هستیم.

با معلمین ارتباط خوبی دارد به شبهات و سؤالات آن ها پاسخ می‌ دهد و می گوید: با رفاقت و بازی و تفریح تلاش داریم تا هیجانات دانش آموزان تخلیه شود.

حجت الاسلام حق نیا به دنبال این است که پیوند دانش آموزان از مدرسه تا هیئت و مسجد را برقرار کند و از هر فرصتی برای حل معضلات و پاسخ به شبهات استفاده می کند و معتقد است این ارتباطات می تواند مشکلات و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد و بچه ها با تربیت صحیح می توانند در هر زمینه موفق باشند.

حجت الاسلام حق نیا می گوید: خیلی از دانش آموزان که در مدرسه حضور دارند شب ها نیز به مسجد می آیند و ما نیز در مسجد برای آن ها کلاس های هدف شناسی و برنامه های فرهنگی داریم.

جلسات پاسخ به شبهات و پرسش و پاسخ نیز در مسجد برقرار است؛ کلاس های قرآن برای دختران و بانوان نیز برگزار می شود و در مناسبت ها نیز هیئت محله فعالیت دارد. یادواره شهدای دانش آموز نیز در این روزها در شهر لنده در حال برگزاری است.

حجت الاسلام حق نیا به مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز می پردازد و می ‌گوید: تعدادی از معتادان را به کمپ ترک اعتیاد فرستادیم، به لطف خدا ترک کردند و الحمدالله وضعیت خوبی پیدا کرده‌اند و به مسجد نیز رفت و آمد دارند.

حجت الاسلام حق نیا یکی از معضلات سابق محله و منطقه را آسان بودن خرید و فروش مواد مخدر عنوان می کند و می گوید: برای پیشگیری از اعتیاد بسیار تلاش کردیم هرچند در ابتدا برخی افراد نسبت به روحانی ذهنیت خوبی نداشتند اما با ارتباط خوبی که با مردم گرفتیم و با مسابقات ورزشی در ابتدای ورود در بین جوانان برقرار شد یک جریان ورزشی و مثبت در محله اتفاق افتاد که باعث شد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و بروز اعتیاد مؤثر باشد و به همین جهت خرید و فروش مواد مخدر کاهش پیدا کرد و بساط مواد فروشان نیز تا حد زیادی جمع شد.

تشکیل گروه جهادی اقدام دیگری است که برای رسیدگی به مشکلات مردم و رسیدگی به نیازمندان اتفاق افتاده و اخیرا یک خانه برای یکی از اهالی مستمند توسط این گروه ساخته شد.

تقسیم و توزیع بسته های معیشتی و برگزاری اردوهای یک روزه و دو روزه جهادی و همچنین طرح پزشک رایگان و دامپزشکی در روستاها و فعالیت‌های فرهنگی از سایر برنامه‌های این گروه جهادی است.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!