در کارنامه امام محله کمیل ببینید؛

تربیت گروه سرودی که خوش درخشید

تربیت گروه سرودی که خوش درخشید
رضا رفیعی‌مهر
0
۲۸ فروردین ۱۴۰۱
حجت الاسلام حسینی بغداد آباد با استفاده از نوجوانان خوش استعداد گروه سرود علمدار کمیل را راه اندازی کرده و با اجراهای خوب خود خوش درخشیده است.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید رضا حسینی بغداد آباد امام پایگاه فرهنگی اجتماعی محله کمیل و امام جماعت مسجد ائمه بقیع شهرستان یزد است. از کارهای شاخص این امام محله تربیت گروه سود علمدار کمیل است. گروه سرودی که با اجراهای خوب خود علم مسجد را بلند کرده و حالا در استان شناخته شده است.
 حاج آقای حسینی در کنار برنامه های سرود بچه ها از برنامه های تربیتی آن ها نیز غافل نبوده و آن را در دستور کار خود قرار داده است وبرای این منظور با والدین بچه ها هم مرتبط است.

امام محله

به گفته امام محله کمیل سه قرض الحسنه تا پیش از این فعال بوده است که با همکاری سپاه این صندوق ها با هم متحد شده اند. حالا این صندوق ۳۰ نفر عضوگیری کرده که ماهیانه ۵۰ تا  هزار۱۰۰ تومان حق عضویت می پردازند. تا به حال هم توانسته بالای ۱۰۰ میلیون وام پرداخت کند. برای اینکه به غیر از اعضا، نیازمندان هم بتوانند از برکات این صندوق بهره مند شوند برخی از خیرین به کمک آمده اند و با ارائه مبالغی به صورت بلاعوض توان صندوق را برای پرداخت وام به نیازمندان بالا برده اند. در حالیکه این نیازمندان عضو صندوق هم نیستند. بهره گیری از ظرفیت صندوق برای ایجاد اشتغال در دستور کار است.
از آنجا که طبق روایات ما صدقه در اول هرماه قمری مستحب است؛ حاج آقای حسینی با بهره گیری از این موضوع طرحی را در مسجد به اجرا درآورده است. در این طرح در اول هرماه قمری صدقات و نذورات مسجدی ها جمع آوری می شود و مبالغ آن به نحوی به مصرف نیازمندان می رسد. او از استقبال مردم از این طرح خبر می دهد و می گوید: مردم در اولین ماه اجرای این طرح به خوبی استقبال کردند و مبلغ ۳ میلیون تومان جمع آوری شد. با این مبلغ یک گوسفند خریداری، ذبح و گوشت آن بین نیازمندان توزیع شد.
از دغدغه های این امام محله ایجاد اتحاد و همدلی در بین اهالی محلات است. او برای این کار در اعیاد و مناسبت های مذهبی برخی مراسمات را در پارک ها و بوستان ها برگزار و از مداحان و سخنرانان برای اجرای برنامه دعوت می کند که از قضا با استقبال خوب مردم هم همراه شده و اتحاد مردم را پررنگ تر کرده است.
تزیین کامیون و راه اندازی کاروان شادی و اجرای سرود توسط گروه علمدار کمیل بخشی از برنامه هایی است که در اعیاد اجرا می شود
برای تأمین نان نیازمندان کارت نان در طراحی شده و تحویل آن ها شده تا از این طریق این خانواده ها بتوانند نان مورد نیاز خود را به صورت رایگان تهیه کنند.
برگزاری کلاس های تابستانه در زیر زمین مسجد از دیگر اقداماتی است که حاج آقا در برنامه دارد و در سال گذشته آموزش کیف بافی، عروسک سازی، قرآن و احکام ارائه شده و آموزش رایگان خیاطی با ارائه مدرک معتبر نیز بخش دیگری از این آموزش ها است.
 برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و ارائه نیازمندی ها مردم با قیمت مناسب در این نمایشگاه کار دیگری است که توسط مسجد و با همکاری بسیج انجام شده است.
از دیگر ایده های خوب حاج آقای حسینی طرح پنج شنبه های مهدوی است که در قالب آن هر پنجشنبه هرکس به یاد اموات خود علاوه بر نیاز خود چند پرس غذای اضافه پخت می کند که بین نیازمندان توزیع می شود.
یکی از کارهای خوب این امام محله در دوران شیوع بیماری کرونا توسعه جلسات خانگی قرآن است. از برکات این جلسات حضور پرشور نوجوان است. به گونه ای که بیش از ۴۰ نوجوان در این جلسات شرکت می کنند.

امام محله

امام محله

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!