مدیر عامل بنیاد هدایت:

سند مردمی سازی مساجد تشکیل شده است

سند مردمی سازی مساجد تشکیل شده است
مجتبی عظیمی
0
۰۱ شهریور ۱۴۰۱

مدیر عامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه سند مردمی‌سازی مساجد تشکیل شده است، گفت: لازمه اجرای سند ارتقا بخشیدن تمامی ارکان مساجد است که به همین منظور سلسله اقداماتی نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت، در نشست طرح بحث مبانی مسجد جامعه پرداز و بررسی سند مدیریت مساجد با بیان اینکه از ابتدای عالم یکی از تفکرات بشریت ساخت تمدن بوده است اظهار کرد: تمدن غرب که امروزه در حال افول و نابودی است یکی از موانع ساخت و تشکیل تمدن اسلامی است.

وی افزود: لازمه تشکیل تمدن مورد توجه قرار دادن دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است که اگر می‌خواهیم تمدن اسلامی را تشکیل دهیم باید از نرم‌افزارها نیز به نحو احسن استفاده کنیم.

مدیر عامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: محور قرار دادن مساجد در همه کارها یکی از ابتکاراتی بود که امام راحل(ره) انجام دادند و امروز باید به این مقوله توجه ویژه کرد.

حجت الاسلام میرمحمدیان مساجد را مراکز تشکل و هسته‌ مرکزی لازم برای پرداختن به امورات مختلف جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) از همان ابتدا این هسته‌ها را معین کردند؛ یکی از اولویت‌های مهم در گام دوم انقلاب مسجدمحور بودن باشد.

وی با بیان اینکه سند مردمی سازی مساجد تشکیل شده است ادامه داد: لازمه اجرای سند ارتقا بخشیدن تمامی ارکان مساجد است که به همین منظور سلسله اقداماتی نیز در نظر گرفته شده است.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!