حجت الاسلام میرمحمدیان:

ظرفیت‌های رسانه‌ای مساجد باید شبکه شود

ظرفیت‌های رسانه‌ای مساجد باید شبکه شود
مجتبی عظیمی
0
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

مدیر عامل بنیاد هدایت ضمن تبیین عملیات مسجد به مسجد گفت: باید شبکه رسانه‌ای در مساجد ما شکل بگیرد و ما وظیفه داریم ظرفیت‌های رسانه‌ای مساجد را به هم وصل کنیم تا قایق موتوری‌های رسانه‌ای کوچک ما بتوانند ناوهای رسانه‌ای بزرگ  دشمن را زمین گیر کنند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، نشست شبکه راهیاری بنیاد هدایت با موضوع عملیات مسجد به مسجد امروز صبح با حضور راهیاران منطقه ای و استانی بنیاد هدایت در سالن جلسات شهید مالامیری این مرکز در قم آغاز شد.

حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت به تشریح عملیات بنیاد هدایت پرداخت و گفت: باید ببینیم مهم ترین چیزی که باید در ذهن امام شکل بگیرد در این عملیات چیست؟ چه هدفی داریم و چه پیامی منتقل شده است.

وی بر معرفی صحیح گفتمان امامت تأکید کرد و افزود: امامی که کار اجتماعی و خیریه انجام می دهد باید سؤال کرد آیا سبب تقویت پیوندهای اجتماعی می شود یا خیر؟ طبق شرع مقدس باید کاری کنیم که پیوندهای اجتماعی شکل بگیرد؛ اگر خانواده ای فقیر هست اولویت این است که کاری کنیم فامیل های نزدیکش در صورت امکان یاری گر او باشند و در مرحله بعد نوبت به همسایه و سایر مردم می رسد.

مدیرعامل بنیاد هدایت، با اشاره به آیه شریفه «فَاذْهَبْ أَنْتَ وَرَبُّکَ فَقَاتِلَا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ» پای کار آوردن مردم را ضروری خواند و اظهار داشت: اگر امام نتواند مردم را پای کار بیاورد راه را درست نرفته است؛ اگر مردم خود را کنار کشیدند و کار را به امام سپردند، کار به درستی پیش نخواهد رفت و مردم نیز سرگردان خواهند شد.

وی شکل گیری شبکه رسانه ای مساجد را یکی از کارهای ضروری در عرصه جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: باید شبکه رسانه ای در مساجد ما شکل بگیرد و ما وظیفه داریم ظرفیت های رسانه ای مساجد را به هم وصل کنیم تا قایق موتوری های رسانه ای کوچک ما بتوانند ناوهای رسانه ای بزرگ  دشمن را زمین گیر کنند.

حجت الاسلام میرمحمدیان ادامه داد: اگر هر مسجد یک شبکه اطلاع رسانی حداقل صد نفره داشته باشد و این شبکه ها به هم متصل باشند، قطعا اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

گفتنی است، در خلال این نشست راهیاران به ارائه نظرات خود پرداختند و در ادامه برنامه های نشست حجت الاسلام جعفری به ارائه گزارش عملیات مسجد به مسجد در استان مرکزی پرداخت و حجت الاسلام قمری نیا راهیار بنیاد هدایت در استان قم نیز گزارشی از وضعیت مساجد قم ارائه کرد.

راهیاران در ادامه در گعده های منطقه‌ای با موضوع طرح مسجد به مسجد شرکت کردند؛ حضور در ۱۰ مسجد قم و در قالب ۱۰ تیم از همسنگران برنامه دیگر راهیاران بود و در نوبت بعد از ظهر نیز جلسه جمع بندی عملیات مسجد به مسجد در استان ها برگزار خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!