مدیر عامل بنیاد هدایت تبیین کرد؛

چگونه ابزارهای نظام ولایی را جایگزین ابزارهای نظام مدرن کنیم؟

چگونه ابزارهای نظام ولایی را جایگزین ابزارهای نظام مدرن کنیم؟
مجتبی عظیمی
0
۱۳ مهر ۱۴۰۲

حجت الاسلام میرمحمدیان زر و زور و تزویر را ضابطه‌های نظام باطل معرفی کرد و گفت: باید چرخ خیر را در برابر زر و محبت را در برابر زور و تبیین را برای خنثی سازی تزویر و تلاش رسانه‌ای دشمن در مدیریت وهم کرد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در کرمان با اشاره به تفاوت های نظام مدرن با نظام ولایی اظهار داشت: بشر سال هاست که ادعا دارد می خواهد عالم را بر اساس یک قواعد و قوانینی اداره کند و سعی کرده اند برای هر امری ضوابط و دستورالعمل هایی بنویسند؛ این یک مدل اداره جامعه است که همه انسان ها را در یک قالب ماشینی می بیند و تلاش دارد امور همه را به صورت متمرکز سامان دهد.

وی ادامه داد: آیا این روش موفق است و آیا انسان ها در جوامع به ظاهر پیشرفته که این حمایت ها کامل تر است آیا آدم ها احساس خوشبختی می کنند؟ آیا وقتی انسان را به صورت ماشین دیدیم می توانیم ادعا کنیم که همه نیازهای او را پاسخ گفته ایم؟

مدیرعامل بنیاد هدایت با بیان اینکه پیوندهای ولایی سه دسته هستند؛ پیوند خانوادگی، پیوند همسایگی و پیوند برادری افزود: مدل حکمرانی مدرن می خواهد ارتباط انسان ها را قطع کند و از پیوندهای ولایی جدا کند و به یک جای متمرکز وصل کند.

وی ادامه داد: ما می خواهیم مدل امامت را که خداوند برای اداره جامعه در نظر گرفته، پیاده کنیم؛ در این مدل حکمرانی ولایی پیوندهای انسانی تقویت می شوند و مشکلات جامعه بر اساس پیوندهای الهی و به دست خود مردم حل می شود.

حجت الاسلام میرمحمدیان افزود: یک قانون را خداوند از ابتدای خلقت گذاشته که خدا ولی مؤمنین است؛ بر این اساس دو مدل برای اداره جامعه داریم یک مدل حق و یک مدل های باطل؛ امروز لیبرال دموکراسی هم مثل کمونیزم به پایان خود نزدیک می شود و همانطور که در ساحران برابر حضرت موسی آمدند و طناب های انداختند و عصای موسی همه را نابود کرد؛ عصای موسوی امام زمان(عج) هم وقتی بیاید همه این مدل ها را باطل می کند و حکمرانی الهی را جایگزین خواهد کرد؛ ولی قرار نیست با معجزه بیاید بلکه باید مقدمات آن را ما فراهم کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که انسانیت را زنده کنیم نه اینکه در یک روند ماشینی کار کنیم، اگر می خواهیم به فقرا کمک کنیم باید دو انسان را به هم نزدیک کنیم، افراد فامیل بیایند و نیازمند فامیل را حمایت کنند و خداوند ابزار خیر را گذاشته تا انسان ها با همدیگر ارتباط ولایی پیدا کنند. باید تلاش کنیم لذّت حکمرانی الهی را به مردم بچشانیم که جنس آن با مدل مدرن متفاوت است.

مدیرعامل بنیاد هدایت زر و زور و تزویر را سه ضابطه کلی دستگاه باطل معرفی کرد و گفت: امروز نیز آمریکا عده ای را با پول می خرد و عده ای را با زور و عده ای را با رسانه و تزویر منحرف می کند.

وی ادامه داد: ما باید در برابر زر و چرخه سود که مدل دستگاه باطل است، چرخه خیر را جایگزین کنیم و در برابر زور نیز محبت قرار دارد؛ همانطور که در زمان جنگ هشت ساله صدام مردمش را به زور به جنگ ایران می فرستاد و جوانان و مردم ما به عشق امام خود را به جبهه می رساندند.

حجت الاسلام میرمحمدیان تبیین سومین را راهکار مقابله با چرخه تزویر و مدیریت وهم دانست که به عنوان یک ابزار به ویژه در فضای رسانه‌ای دشمن کاربرد دارد و در این زمینه اظهار داشت: دشمن از طریق رسانه تلاش می کند تا مدیریت وهم را در برابر مدیریت فهم انجام دهد؛ وظیفه ما تبیین است همانگونه حضرت آقا نیز می فرماید مهمترین ابزار جهاد تبیین است و ما به اندازه وظیفه خود باید در این مسیر قدم برداریم.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!