روایت مسجدی که بیش از 200 نمازگزار دارد؛

پشتیبانی مردم و انس با جوانان؛ سرمایه ۳ دهه مجاهدت این امام محله

پشتیبانی مردم و انس با جوانان؛ سرمایه ۳ دهه مجاهدت این امام محله
مجتبی عظیمی
0
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

اهالی روستای جعفرآباد افزون‌بر مشارکت و حضور پرشور در جماعات و مناسبت‌های مختلف، در مسائل و حوادث گوناگون نیز با پشتیبانی از امام محله خود در صدد حل مشکلات خود برآمده‌اند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام عباس کمالی متولد ۱۳۴۶ و طلبه سطح دو است که امامت مسجد امام خمینی(ره) روستای جعفرآباد شهر رفسنجان را به عهده دارد.

این امام محله در سال ۱۳۶۴ وارد حوزه علمیه شد و از سال ۱۳۷۱ ملبس شده و اکنون قریب به ۳۰ سال است که مشغول به امر تبلیغ بوده و رسالت خود را در خدمت به مردم ادامه داده است. در طول این مدت، ۱۱ سال به قالب طرح هجرت و ۱۰ سال نیز به عنوان روحانی مستقر در مناطق محروم فعالیت داشته است.

حجت الاسلام کمالی مدتی است که در روستای جعفرآباد مشغول به فعالیت بوده و در این مدت کوتاه اقدامات ارزشمندی را برای اهالی این روستا انجام داده است؛ همچنین در روستاهای همجوار از جمله حسین آباد، موسی آباد و … نیز فعالیت تبلیغی دارد.

او به عنوان امام روستا ارتباط خوبی با جوانان دارد؛ بیش از ۲۰۰ نفر به تناوب در نماز جماعت این روستا شرکت می‌کنند که تعداد قابل توجهی از این تعداد جوانان هستند که با پرشور و شوق خاصی حضور پیدا می‌کنند. همچنین برای ارتباط بهتر و بیشتر با جوانان مسجدی گروهی را در بستر فضای مجازی تشکیل داده است.

برگزاری جلسات هفتگی قرائت و تفسیر قرآن، برگزاری مراسمات اعیاد و شهادت‌ها در طول سال، برگزاری ادعیه‌های ندبه، کمیل و دعای توسل در روزهای سه شنبه، از جمله برنامه‌های مستمر مسجد امام خمینی(ره) است.

حجت الاسلام کمالی بین دو نماز، منبری کوتاه دارد که در آن نکات اخلاقی، احادیث، احکام شرعی بیان می‌شود و پاسخگوی سؤالات عموم مردم و جوانان است.

با همت این امام محله در ایام کرونا طی اقدامی هوشمندانه، افرادی دغدغه مند و خیر در مسجد گرد هم جمع شدند؛ در گام نخست به شناسایی خانواده‌های آبرودار و بی بضاعت روستا مشغول شدند و پس از تأمین منابع به طور ماهیانه به این بزرگواران کمک بلاعوض، بسته‌های معیشتی و وام معیشتی پرداخت شد.

   

حجت الاسلام کمالی در حال حاضر مدیر کانون فرهنگی عاشقان بقیع و مسئول پایگاه مقاومت شهید شریفی در مسجد امام خمینی(ره) است؛ او با برگزاری جلسات مستمر با سایر ائمه جماعات و تشکیل حلقه‌های صالحین، در راستای هم‌افزایی و رشد فعالان فرهنگی تلاش می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!