امام محله ای که زندگی در مناطق محروم و هم زیستی با محرومان را برگزید

امام محله ای که زندگی در مناطق محروم و هم زیستی با محرومان را برگزید
مجتبی عظیمی
0
۱۸ آبان ۱۴۰۱

هنوز هستند افرادی که سختی‌های زندگی در روستاهای محروم را به جان می‌خرند تا بلکه با حضورشان در مناطق کم برخوردار به محرومیت زدایی از این مناطق کمک نمایند؛ حجت الاسلام محمدی پور با وجود اینکه زندگی و تبلیغ در مناطقی با امکانات بهتر برایش فراهم است اما انتخابش حضور در نواحی محروم و رسیدگی به اوضاع چنین مناطقی است؛ او تنها در اینصورت است که خود و اقداماتش را مفید می‌بیند و به رضایت نسبی دست می‌یابد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام یعقوب محمدی پور متولد سال ۱۳۷۱ و اهل رودبار استان کرمان است که دوسالی می‌شود که در مسجد ولیعصر(عج) روستای میان‌دران که یکی از مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان محسوب می‌شود، مشغول به فعالیت و خدمتگزاری است.

او حامی نیازمندان منطقه است و تا جایی‌که بتواند سعی در کاهش مشقت‌های آنان و گشودن گره از مشکلاتشان دارد؛ توزیع آرد و بسته‌های غذایی برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار نیستند از کارهایی است که توسط این امام روستا انجام می‌گیرد.

ساخت سرویس بهداشتی برای نیازمندان

این روحانی پرتلاش در راستای محرومیت زدایی از این منطقه، به ساخت چندین سرویس بهداشتی برای نیازمندان به عنوان یکی از نیازهای ضروری آنان اقدام کرده و علاوه براین تعدادی سرویس بهداشتی نیز برای مسجد ایجاد کرده است.

حاج آقا محمدی پور فرشته نجات معتادین منطقه

این روحانی تلاشگر نسبت به سرنوشت انسان‌ها بی‌تفاوت نبوده و در نجات تعدادی از افراد گرفتار در دام اعتیاد نقش اساسی داشته است؛ گویی که فرشته نجات معتادین منطقه است و تلاش می‌کند تا اعتیاد و معضلات ناشی از آن را از این منطقه برطرف نماید.

او تاکنون حدود ۵ جوان را با فرستادن به کمپ، از بند اعتیاد نجات داده و آن‌ها را به کانون گرم خانواده بازگردانده است.

تلاش برای رونق کشاورزی روستا

حاج آقا محمدی پور کشاورزی منطقه را هم از رکود نجات داده و با تامین چند موتور آب برقی مشکل کشاورزان منطقه را برطرف کرده و به کار آنان رونق بخشیده است.
وی همچنین با رایزنی با بنیاد مستضعفان تسهیلاتی را جهت کاشت علف و یونجه برای اهالی دریافت کرده و با راه اندازی مجدد دامداری منطق، حدود ۲۰ کارگر آن را از بیکاری رها ساخته و به کارشان بازگردانده است.

یکی از مسائلی که توسط این روحانی دغدغه‌مند با جدیت دنبال می‌شود، پیگیری جهت تفکیک مناطق مختلف این روستا از یکدیگر و تبدیل شدن هریک از این مناطق به روستایی جدید است، او در خصوص مشکلات واحد بودن این مناطق و یک روستا تلقی شدن آن‌ها می‌گوید: روستای ما روستای بزرگی است که از چند منطقه تشکیل شده که همگی زیرمجموعه این روستا قرار دارند؛ جلسه‌ای در این راستا با بخشدار منطقه برگزار کردیم که این مناطق از هم منفک شوند و چندتا روستا ایجاد شود، چرا که یک دهیار قادر به پوشش روستایی با این وسعت نیست، ضمن اینکه امکاناتی که به روستا تعلق می‌گیرد محدود است و پاسخگوی نیاز اهالی کل این مناطق نمی‌باشد.

حاج آقا محمدی پور، زاده و بزرگ شده منطقه‌ای است که اکنون در آن فعالیت دارد و اگرچه روحیه جهادی و نوع‌دوستی او را در مسیر خدمت‌رسانی به مردم قرار داده اما گویی نسبت به این منطقه احساس دین نیز می‌کند و به همین دلیل هم با وجود اینکه شرایط تبلیغ در مناطقی با امکانات بهتر برایش فراهم است، اما انتخابش زندگی در این منطقه محروم و خدمت به مردمان آن می‌باشد، او می‌گوید: اینجا نیاز بیشتری به حضور من هست تا اینکه بخواهم به جایی با امکانات بهتر بروم و خدمت به این منطقه موجب می‌شود که به رضایت نسبی از خودم دست یابم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره همدل

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!