حمایت اهالی مسجد از ۶۰۰ خانواده نیازمند مشهدی

حمایت اهالی مسجد از ۶۰۰ خانواده نیازمند مشهدی
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

با تلاش امام محله، خیرین و جوانان جهادی ۶۰۰ خانواده نیازمند شناسایی و مورد حمایت قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام روح الله سعیدی امام پایگاه فرهنگی، اجتماعی منطقه خواجه ربیع مشهد مقدس است و مرکز فعالیت های خود را در مسجد امام حسن عسکری (ع) قرار داده است.
شورای حل اختلاف، پایگاه بسیج، مسجد در کنار مرکز نیکوکاری، کانون فرهنگی و بخش های دیگر همه و همه کمک می کنند تا با کار جمعی مشکلات مردم این منطقه را که از مناطق آسیب هم به شمار می آید در حد توان حل کنند.
حاج آقای سعیدی در خصوص فعالیت های مرکز نیکوکاری می گوید: این مرکز به شناسایی نیازمندان واقعی محله می پردازد. حالا ۶۰۰ خانوار نیازمند شناسایی شده اند و با توجه به میزان کمک هایی که به مرکز می رسد هر ۴۰ روز یا دو ماه یک بار بسته های معیشتی بین این خانواده ها توزیع می شود.
با کمک خیرین، محل کفاره ها و با همکاری نانوایی های محله هم نسبت به تهیه نان رایگان برای نیازمندان اقدام شده است. فیش های نان تهیه شده و این خانواده ها با ارائه فیش به نانوایی نان رایگان دریافت می کنند.
از دیگر اقداماتی که به واسطه مرکز نیکوکاری در مسجد امام حسن عسکری(ع) تلاش برای برطرف کردن مشکل بیکاری خانواده های تحت پوشش مرکز است. به این منظور کارهای مختلفی انجام شده است. به گفته این امام محله با رایزنی با شرکت های تولیدی نسبت به کاریابی برای افرادی که جویای کار هستند اقدام می شود.
در شغل هایی نظیر آرایشگری، عروسک دوزی و سایر صنایع دستی هم افراد توانمند برای دریافت وام خوداشتغالی به کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی می شوند و این سازمان هم تا به حال درخواست های این افراد را بی پاسخ نگذاشته است.
به گفته حجت الاسلام سعیدی شورای حل اختلافات هم در این مسجد و محله فعالیت های خوبی دارد و با ورود به اختلافات محلی و خانوادگی توانسته است نقش خوبی را در رفع این اختلافات ایفا کند.
بخش مهمی از فعالیت های این امام محله به کارهای فرهنگی اختصاص دارد. او با برگزاری کلاس های مختلف برای خانواده ها برنامه های قرآنی و برگزاری جلسات دعا و مناسبت های ملی و مذهبی در راستای ارتقای فرهنگی منطقه در تلاش است.
با کمک خیرین محل هر ماهه قربانی انجام می شود و گوشت آن در بین خانواده های نیازمندان توزیع می شود.
دوره های مختلف با دعوت از اساتید مختلف در حوزه های مختلف برگزار می شود. آموزش شغل های مختلف و دوره های مختلف در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله این دوره ها است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!