روایت خدمت رسانی امام محله و گروه جهادی یاوران مهدی به اهالی محله؛

ساخت خانه آرزوهای نیازمندی که قصد خودکشی داشت+عکس

ساخت خانه آرزوهای نیازمندی که قصد خودکشی داشت+عکس
مجتبی عظیمی
0
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام مصلحی امام محله مسجد امام محمد باقر(ع) در شهرک کوثر شهرستان شاهرود است که با همت و تلاش گروهی جهادی به نام یاوران مهدی، قدم‌های مثبتی برای اهالی در زمینه محرومیت زدایی و تبیین مباحث مهدویت برداشته است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام حسین مصلحی، از جمله امام محله‌هایی است که توانسته با تلاش و همراهی گروه جهادی و مشارکت‌های خیرین، اقداماتی را به ثمر برساند.

در این راستا، از جمله اقدامات، پیگیری منزل یکی از نیازمندان محله و تحویل گرفتن از مسکن شهر سازی و تکمیل کردن آن توسط روحانی محله با همکاری گروه جهادی یاوران مهدی و همت خیرین طی در هفته به صورت شبانه روزی است.

منزلی که توسط ۱۵ نیرو تکمیل شد و صاحب آن به دلیل مشکلات اقتصادی قصد اقدام به خودکشی داشت ولی گروه جهادی یاوران مهدی، شبانه روزی این خانه را تکمیل کردند و آرامش خیال را برای این نیازمند به ارمغان آوردند، به خصوص این که دو نفر از اهالی این خانه سرطانی و تحت پوشش بهزیستی هستند.

از جمله اقدامات، برپایی روایت کاروان جهادی سه شنبه های مهدوی در محله است که توسط بانوان محله و همت امام محله و شریکه الامام در محله است.

همچنین گروه جهادی یاوران مهدی فعالیت‌هایی همچون تبیین مباحث مهدویت، دوره های آموزشی و برگزاری مسابقات و برنامه‌هایی مختص نونهالان و پویش‌های کودکانه و همکاری با مرکز نیکوکاری الباقر در اطعام نیازمندان و بسته های معیشتی، توزیع نذورات میان نیازمندان و برگزاری جشن تولد برای نونهالان و برپایی موکب در مناسب های مختلف و اقدامات جهادی برای کمک به نیازمندان محله را دنبال می‌کنند.

از جمله هزینه کردهای مهدویت، پرداخت وام قرض الحسنه از صندوق مهدویت به مبلغ بیش از ۱۵۸ میلیون تومان و کمک به مدرسه محله برای دانش‌آموزان نیازمند بیش از ۷ میلیون تومان، هزینه‌های فرهنگی بیش از ۱۱ میلیون تومان، هزینه‌های تعمیر خانه نیازمندان نقدی ۴۰ میلیون تومان و غیر نقدی ۱۵ میلیون تومان و بیش از ۲۰ میلیون تومان هزینه‌های پذیرایی و همکاری با مرکز نیکوکاری الباقر به مبلغ بیش از ۱۲ میلیون تومان است.

از فعالیت های مسجد امام محمد باقر(ع) شهرک کوثر شهرستان شاهرود به همت حجت‌الاسلام مصلحی، ۵ مورد جلسات خانواده با حضور ۱۵۰ نفر از والدین دانش‌آموزان در موضوعات آداب همسر داری، تغذیه سالم، تربیت صحیح فرزندان و خانواده مهدوی است.

یکی از اقدامات مهم وی توزیع سبدهای معیشتی در ۶ مرحله، هر مرحله ۱۲۰ سبد معیشتی با هزینه هر سبد معیشتی، ۵۰۰ هزار تومان است؛ توزیع افطاری ساده میان نیازمندان و همچنین برپایی جشن تولد برای کودکان نیازمندان که به همت شریکه الامام انجام می‌شود.

کاروان چهارشنبه های امام رضایی و تأمین هدایایی برای کودکان در عید غدیر با مبلغ حدودا ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، برای ۲۰۰ نونهال است.

خبرگزاری آنا

خبرگزاری برنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!