امام محله ای که جوانان را پای کارهای جهادی کشانده است

امام محله ای که جوانان را پای کارهای جهادی کشانده است
مجتبی عظیمی
0
۳۱ فروردین ۱۴۰۳

جوانان و شور و نشاط جوانی و انرژی مضاعف آنان تحول آفرین است و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنان در بسیاری از امور راهگشاست؛ حاج آقا باقری با ترفندهای خاص خود توانسته جوانان محله تبلیغی‌اش را با خود همراه و همدل کند و با کمک آنان استارت انجام کارهای جهادی و خیرخواهانه را در محله بزند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسین باقری متولد سال ۱۳۶۰ و از روحانیون مستقر در بیارجمند شهرستان شاهرود است که در مسجد الزهرا(س)این شهرستان به فعالیت مشغول است.


او از طلبه‌های جوانی است که سه سال سابقه تبلیغ دارد و اکنون با همراه کردن حدود ۱۵ جوان دیگر و با همراهی هم کارهای جهادی مختلفی انجام می‌دهند.
آن‌ها با همکاری یکدیگر هر هفته مراسم نهج البلاغه خوانی در مسجد برگزار می‌کنند؛ برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، رسیدگی و سرکشی به فقرا و نیازمندان و رنگ آمیزی مدارس از دیگر اقدامات آنان می‌باشد.
برای این روحانی پرتلاش برگزاری مراسم در مناسبت های مذهبی جهت زنده نگه داشتن یاد اهل بیت(ع) بسیار حائز اهمیت است و در مناسبت هایی همچون ایام فاطمیه موکب برپا می‌کند.
او نسبت به مناسبات ملی نیز حساسیت دارد و در ایامی همچون سالگرد حاج قاسم برنامه‌هایی را در سطح محله برگزار می‌کند.


برای حاج آقا باقری اما قشر نوجوان و تلاش برای جذب آنان بسیار مهم است و علاوه بر اینکه تمام اهتمام خود را برای جذب این قشر به مسجد به کار گرفته هیئتی مختص آنان راه اندازی کرده که در شب‌های چهارشنبه برنامه برگزار می‌کنند.
او معتقد است که مساجد از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند و باید جوانان و نوجوانان را اهل مسجد کرد لذا برای نیل به این هدف برای آنان اردو برگزار می‌کند تا به قول خودش قلب‌ها به هم نزدیکتر شوند و با یکدیگر همدل شوند و در کنار این تفریحات کارهای مطالعاتی و بصیرتی انجام شود.


او می‌گوید: باید روی نسل کنونی کار کرد و کسی که رسالت امام جماعت بودن را به دوش می‌کشد فقط نباید مسجد داری کند بلکه وظیفه دارد جوانان را کنار هم جمع کند و کارهایی که مناسب آنان است را انجام دهد و نقشی در تربیت دینی آنان ایفا کند.
حاج آقا باقری از این دوستی و رفاقتی که با بچه‌ها دارد به عنوان لذت بخش ترین اقدام خود یاد می‌کند و بیان می‌دارد: این ارتباط به من انگیزه و انرژی برای ادامه کار می‌دهد‌.


یکی از دغدغه‌های مهم این امام محله بحث رشد جمعیت و فرزند آوری است و برای ترغیب دیگران به این امر ابتدا از خود آغاز کرده و خودش دارای چند فرزند است و حالا تاکید بسیاری به دیگران مبنی بر فرزندآوری دارد و اغلب در سخنرانی‌های خود بر این امر تاکید می‌کند و می‌گوید: طبق فرمایش رهبری یکی از مولفه‌های قدرت فرزندآوری است لذا باید به این مسئله بیش از پیش توجه شود.

     

در دیگر رسانه ها ببینید:

پایگاه فرهنگی و اجتماعی آحاد

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!