بیانیه شبکه امامت کشور در محکومیت جنایت تروریستی و هتک حرمت حرم شاهچراغ

بیانیه شبکه امامت کشور در محکومیت جنایت تروریستی و هتک حرمت حرم شاهچراغ
مجتبی عظیمی
0
۰۶ آبان ۱۴۰۱

شبکه امامت کشور ضمن ابراز تسلیت و محکوم کردن جنایت و هتک حرمتی که در حرم شاهچراغ صورت گرفت، از برگزاری مجالس ترحیم برای زنده نگه داشتن یاد شهدا در مساجد سراسر کشور خبر دادند.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، در پی جنایت شقاوت‌آمیز در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی علیه السلام که به شهادت و مجروح شدن ده‌ها مرد و زن و کودک بی‌گناه منجر شد، شبکه امامت کشور ضمن ابراز تسلیت و محکوم کردن جنایت و هتک حرمتی که در حرم شاهچراغ صورت گرفت، از برگزاری مجالس بزرگداشت و محافل تبیینی در مساجد سراسر کشور خبر دادند.متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
پیام تسلیت شبکه امامت کشور خطاب به مردم ایران
حادثه تروریستی و غم‌انگیز شیراز و شهادت جمعی از زائران عزیز در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام(شاهچراغ)، چشمان هر انسان آزاده و بیدار به‌ویژه علاقه‌مندان به اهل بیت علیهم السلام را اشکبار کرد و دل‌ها را غرق در اندوه.
مثل همیشه، دشمنان کور دل اسلام و انقلاب از آب گل‌آلود اغتشاشات اخیر و فضای غبارآلود سیاسی کشور سوء استفاده کردند تا نیات شوم و اهداف پلید خود را پیش ببرند و زمینه‌ساز ناامنی، تشویش اذهان عمومی و القای ناامیدی در کشور باشند.
عاملان و بانیان اصلی این مصیبت سنگین جبهه کفر و اغتشاشات اخیر در کشور عزیزمان به سردمداری آمریکا، اسرائیل و انگلیس هستند و گروهک‌های کذایی تکفیری، تجزیه طلب و… از هر طیف و جریانی که باشند، سربازان مستقیم و غیرمستقیم جبهه کفر هستند و به تعبیر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.
مصائب وارده را به محضر امام زمان ارواحنافداه، رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده معزز شهدا و جانبازان این حادثه و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند متعال برای بازماندگان، صبر، سلامتی و برای مردم انقلابی ایران ثبات قدم در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی را خواستاریم.
اکنون ما امامان مساجد و مبلغان کشور ضمن مطالبه‌ی رصد، پیگیری و مقابله و پاسخ مناسب و کوبنده نظامی و امنیتی به این شرارت ها توسط نهادهای مسئول اعلام می‌داریم:
۱٫ مردم ایران اسلامی از هر طیف و جریان سیاسی ضمن محکومیت این حادثه در مساجد کشور با برگزاری مجالس ترحیم یاد شهدای آن را زنده نگاه می‌دارند.
۲٫ ما شبکه امامان محله با برگزاری مجالس تبیینی درباره عوامل و بانیان این شرارت‌ها، برای ارتقاء سطح بینش و آگاهی عموم مردم تلاش خواهیم کرد و این تهدید را تبدیل به فرصت جهت روشنگری در مورد اهداف این شرارات ها می‌کنیم.
۳٫ با مشارکت جوانان آگاه و بیدار انقلابی در مساجد و محلات، محافل گفتگو و جریان‌شناسی دشمنان اسلام و انقلاب را توسعه می‌دهیم تا شاهد رشد روزافزون آگاهی جوانان در زمینه دشمن‌شناسی باشیم.

شبکه امامت کشور

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری فارس

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!