مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اعلام کرد؛

برپایی ۴۵ موکب در کاظمین به همت مردم خراسان جنوبی

برپایی ۴۵ موکب در کاظمین به همت مردم خراسان جنوبی
نعلبندی
0
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

حجت الاسلام سالاری گفت: خراسان جنوبی در کاظمین موکب محله شکل داده و این استان در ایام اربعین ۴۵ موکب مستقر برای پذیرایی از زائرین اربعین در شهر کاظمین برپا می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حجت سالاری مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: استان ما در ایام اربعین بیشتر به خدمت رسانی به زائران سیدالشهدا(ع) در کاظمین معروف است و ۴۵ موکب مستقر در این شهر برپا می‌کند که این‌ موکب‌ها در طول سال هم دغدغه خدمت رسانی بهتر به زائرین را در کاظمین دارند.
وی افزود: موکب‌های ما در یک محله کاظمین مستقر هستند و موکب محله در کاظمین شکل دادیم و کار با کودک و نوجوان، پرسش و پاسخ، روایتگری و کارهای هنری و نمایشی در کنار موکب‌های پذیرایی وجود خواهند داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال موکب فرهنگی هنری تبلیغی آل یاسین نیز فعال خواهد بود که هم روضه نمایش و هم روایتگری اسرای شام را برای زوار خواهد داشت.
حجت الاسلام سالاری همچنین خاطرنشان کرد: موکب انصار المقاومه نیز در راستای اهداف بلند مدتی در حوزه گفتمان سازی اربعین فعال خواهد بود و فعالیت‌هایی خواهد داشت که مستند پیاده روی اربعین این موکب قبل از اربعین توسط هنرمندان خراسان جنوبی رونمایی می‌شود.
وی همچنین از وجود چند موکب از خراسان جنوبی در مسیر نجف تا کربلا خبرداد و گفت: امسال چند موکب پذیرایی و فرهنگی در مسیر نجف تا کربلا خواهیم داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در زمینه تأمین مبلغین و مبلغات نیز تصریح کرد: حدود ۵۰ نفر از طلبه‌های خواهر و برادر را به این سفر اعزام خواهیم کرد تا در مواکب فعالیت فرهنگی داشته باشند.
وی با اشاره به تدارک برنامه‌هایی برای جاماندگان اربعین گفت: پیاده روی جاماندگان اربعین در ۷ شهرستان و همچنین در روستاهای بزرگ استان برگزار می‌شود و موکب‌هایی در این راستا برپا می‌شود.

حجت الاسلام سالاری اظهار داشت: امسال استقبال از زائرین پاکستانی که در راه برگشت از عتبات عالیات قصد زیارت امام رضا(ع) را دارند و از استان ما عبور می‌کنند به صورت ویژه‌تر انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: ۵ موکب برای پذیرایی از این زائرین اعم از موکب فرهنگی، تغذیه و استقرار مبلغین زبان دان را خواهیم داشت.

در دیگر رسانه ها ببینید:

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!