رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار مطرح کرد؛

مقاومت رمز پیروزی در مقابل طاغوت است

مقاومت رمز پیروزی در مقابل طاغوت است
مجتبی عظیمی
0
۲۶ دی ۱۴۰۱

حجت الاسلام و المسلمین طائب به تلاش های دشمن در ایجاد یأس در جامعه اشاره کرد و گفت: آمریکا با فرار شاه از ایران بسیاری از منافع خود را ازدست داده و در این ۴۴ سال نیز با تمام فشار هایی که برای تضعیف انقلاب اسلامی به کار بسته نتوانسته است کاری از پیش ببرد و به دلیل استقامت مردم و به برکت خون شهیدان جایگاه خود را نیز در منطقه از دست داده است. 

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب عصر امروز در جمع همسنگران بنیاد هدایت در حسینیه بنیاد هدایت قم با اشاره به آیه شریفه «وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ» گفت: دو عامل در سست شدن انسان ها موثر است؛ یکی سختی بیش از حد و دیگری به نتیجه نرسیدن و یا دیر به نتیجه رسیدن. قرآن کریم مومنین را از سست شدن نهی می کند و وعده می دهد که [در انجام فرمان هایِ حق و در جهاد با دشمن] سستی نکنید و [از پیش آمدها و حوادث و سختی هایی که به شما می رسد] اندوهگین مشوید که شما اگر مؤمن باشید، برترید.
حجت الإسلام والمسلمین طائب یأس و ناامیدی را نقطه رهاشدن فعالیت ها عنوان کرد و اظهار داشت: در طول تاریخ همواره طواغیت بوده اند و ادعای «أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلَىٰ» داشته اند؛ امروز نیز آمریکا همین ادعا را دارد و با هرکس که در برابر ادعای ربوبیت او مقاومت کند، مقابله کرده و آن قدر سختی ایجاد می کند تا دست از مقاومت بردارند؛ ولی این وعده خداست که «إِنَّ ٱلَّذِینَ قَالُواْ رَبُّنَا ٱللَّهُ ثُمَّ ٱسۡتَقَٰمُواْ تَتَنَزَّلُ عَلَیۡهِمُ ٱلۡمَلَـٰٓئِکَهُ». کسانی که مقاومت کنند و در برابر طواغیت کوتاه نیایند نتیجه مقاومت خود را خواهند دید.

حجت الاسلام و المسلمین طائب با اشاره به آیه شریفه « وَلَا تَهِنُوا فِی ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ إِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُونَ» اظهار داشت: دشمن نیز در سختی و مشکلات است و امروز نیز آمریکا و غرب با آن که تلاش دارند تا عیوب خود را پنهان کنند، اما حقیقت بر خلاف آن است و اکنون ثابت شده که آمریکایی ها در رفع مشکلات خود نیز عاجز هستند؛ همانطور که قرآن پرده از اسرار دشمن بر می دارد و به مومنین وعده می دهد که اگر شما درد و رنج می‌بینید، آنها نیز همانند شما درد و رنج می‌بینند.
وی ۲۶ دی ماه و روز فرار شاه معدوم را بخشی از شکست غرب در منطقه عنوان کرد و گفت: شاه نقطه امید آمریکایی ها در منطقه بود و با فرار شاه، آمریکا منافع بسیاری را از دست داد و در این ۴۴ سال نیز با لطف خدا نتوانسته است در برابر انقلاب اسلامی کاری از پیش ببرد و قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی روز به روز در منطقه افزون تر شده است.
حجت الاسلام و المسلمین طائب در تبیین این بخش از آیه شریفه «وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا یَرْجُونَ» ابراز داشت: مقام شهادت یکی از نقاط امید بخش مؤمنین است و همین نقطه امید مؤمنین به خداست که باعث شده تا امروز آمریکایی ها در منطقه مستأصل شده و در کشورهای منطقه نیز جایگاه خود را از دست بدهند؛ همانطور که شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق باعث شده تا آمریکا در عراق نیز جایگاه خود را از دست بدهد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!